Výlety

 

Předjaří na Kaczawách

Severní, polské podhůří pohraničních Krkonoš a Jizerských hor mě vždycky překvapí. Nezajíždím sem výletovat příliš často, možná proto znovu a znovu nacházím trochu surovou a neuhlazenou, na náš vkus možná i malinko špinavou zemi.

 

Konec léta v Gory Kaczawske

Do Polska mě to prostě nějak přitahuje. Je to jediná země na světě, mimo Slovenska a domoviny, kde bych si dokázal přečíst ranní noviny. Připadá mi nějaká malinko divočejší a navíc ten úžasný vztah. Vztah Čechů k Polákům a Poláků k Čechům.

 

Do kotlů

Nejvyšší české pohoří, národní park KRNAP, pochopitelně nekončí mocnými namalovanou čarou státní hranice. Příroda nezná hranic, proto tady navazuje plynule "park nadodowy", polské Krkonoše. Jak by se mohlo na první pohled zdát, že tady nemáme co objevit, opak je pravdou. Už jen proto, že polská "nátura" se dost liší od té české.

 

Národní park Ústí Warty

Řeka Warta je dlouhá (761 km), pramení na jihovýchodě Polska u Krakowa a obloukem severovýchodně směřuje k ústí do Odry na německé hranici. Poslední kilometry jejího toku jsou od roku 2001 národním parkem, nejmladším v Polsku.

 

Afryka - opuštěné doly u Leknice

Ony ty nížiny se zdají být zcela zajímavostí prosty, nicméně není tomu tak.

 

Zájezd z nouze ctnost - podél Nisy

Tenhle zájezd jsem si naordinoval ve chvíli touhy po cizině v časové tísni. Klasický víkend by byl na něj až příliš dlouhý :-), i tak se ale stal takovým hezkým žůžo dobrodrůžo.

 

Pogorzie Izerskie

Polsko – země rovin, podvodníčků a rozbitých silnic. Tak přece tu zemi všichni známe... Jenže ono není pravdou všechno, co se nám snaží namluvit elegantní reportér komerční televize, a mnoho věcí se v Evropě změnilo k lepšímu.

 

Rudawy Janowiecke

Polsko je země rovinatá, jen při jižní hranici najdeme zajímavá pohoří.

Nalezeno: 8 | Zobrazeno: 1 - 8

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace