Výlety

 

Národní park Donana

Národní park Doňana chrání od roku 1969 mokřady okolo řeky Guadalquivir, pobřežní duny a vnitrozemské pastviny a porosty bohaté na divoké rostliny. Je největším národním parkem ve Španělsku. Žije tu bohatá populace zvířat včetně ohrožených, například rys iberijský, orel královský nebo divocí býci a koně. Díky bažinám je možné pozorovat obrovská množství vodního ptactva. Do parku je možné se vydat na lodi, pěšky nebo na koni, obrázky jsou z cesty teréním autobusem, který vyjíždí z městečka El Rocio denně ráno a odpoledne. Kapacity autobusu jsou však limitovány a je dobré si cestu zamluvit předem.

 

Bílá města

Představuji si to asi takhle. Když Maurové dobyli území Andalusie a Cordoba se stala hlavním městem tohoto území, mnoho lidí, zvířat a zboží proudilo z a na africké území. Přístav byl na Gibraltaru, zbývala ještě pozemní část trasy.

 

"Odborný" výklad z Cordoby

Cordobu prý musíme vidět, říkal náš průvodce Petr. A také nám slíbil, že tam rozhodně pojede s námi. Svůj slib splnil a společný den v "jeho" městě byl jedním z nejlepších dní našeho času v Andalusii. Mimo jiné k tomu velmi přispěl i jeho svérázný "výklad a vedení výpravy".

 

Zářící město - Medinat az-Zahra

Vraceli jsme se z národního parku Doňana "na základnu" nedaleko Marbelly, už trochu znaveni dlouhým ježděním po rozlehlé Andalusii, připravil nám je mentor Petr. Medinu Azahara považoval za zapomenutý klenot maurské kultury, proto taková zajížďka. Myslel to dobře, sám tam ani nešel, jel sem jen kvůli nám... A my byli tak unavení a vystrašení z toho, že se najednou musíme o sebe postarat sami, že jsme si tu krásu ani pořádně nevychutnali.

 

Costa do Sol

Costa do Sol je pro své příjemné podnebí i v zimě hojně navštěvovaný pás pobřeží, který se táhne od Gibraltaru k východu do Almérie.

 

Alméria, hory, Guadix

Alméria – je hlavním městem nejsevernější stejnojmenné andaluzské provincie obklopené horami polopouštního charakteru.

 

Cabo di Gata

Přírodní park Cabo de Gata – Nijar – chráněné území vyhlášené v roce 1987.

Nalezeno: 7 | Zobrazeno: 1 - 7

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace