Výlety

 

Lomy, zámky, cyklostezky a jezera kolem Görlitz

Kamarád Ondřej mi poradil moc fajn web, kde jsou popisovány cyklostezky po tělesech bývalých železnic v několika evropských zemích. Pro nás je nejbližší úsek z Görlitz do blízkých kopců, vláčky tu kdysi vozily žulu.

 

Z Krušných hor ke stříbrným nalezištím

Jsou tak rozlehlé, že se v nich spolehlivě ztratí těch pár lidí, kteří je i v dovolenkové sezoně navštíví. Krušné hory, čím západněji, tím krásnější, čím východněji, tím opuštěnější. Každému dle jeho libosti.

 

Za plzeňskými do Falckého lesa

Jsou nabídky, které se prostě neodmítají. Takovou byla i možnost svézt se po cyklostezce vybudované na tělese bývalé železnice hned za bavorskou hranicí a potkat se po dlouhé době s plzeňskými kamarády.

 

Spreewald camper prehistorický

Spreewald z roku 2007 je pravěk mých cest obytným autem. Ono vlastně ani nebylo obytné, ani nákladní, ani osobní, mně však v té době sloužilo ke všem těm účelům.

 

Za námořníky ke Sprévě

Po dvou dnech odření se podél Odry jsem mírně změnil destinaci. Od širokého a v těchto dnech i prudkého hraničního veletoku jsem se přesunul k idylické, mírné a poetické Sprévě.

 

 

Podél tří braniborských řek

Jednou z oblíbených disciplín provozovaných cykloturisty je putování podél řek. Jedete neustále "z kopce", zpravidla po upravené cyklostezce, cesta příjemně ubíhá.

 

Odření - putování podél Odry

Mám plán, řekl bych strategický, stran Odry a Nisy. Jako kluci jsme po Nise tehdy ještě zbarvené podle aktuální produkce textilek v jejím povodí pouštěli papírové lodičky a závodili, komu dopluje dál. Nejlepší z nejlepších vydržely od školy ke školní jídelně.

 

Babí léto na bavorských cyklostezkách

Tohle se mi pořád vrací. Sjíždím z Rozvadova po dálnici ke křižovatce na Norimberk nebo Mnichov a pokaždé si opakuji stejnou větu. Tady se mi moc líbí, sem se někdy musím dojet podívat.

 

Krajinou zaplavených dolů

Mám rád cesty do bývalé NDR, snad proto, že jsme před lety kráčeli s německými soudruhy po stejné cestě budování společnosti. A asi i proto, že překročit státní hranici je pro mě vždy malým svátkem, který tady můžu oslavovat vzhledem ke vzdálenosti od rodné hroudy neomezeně často.

 

Na bavorské straně Českého lesa - od severu

Český les je předlouhé pohoří a každá jeho část nabízí jiné pohledy na přírodu a krajinu. Pokud při výletě ať už pomocí obytného auta nebo na kole překročíme hranici, všimneme si odlišností života i si vzpomeneme na dobu, kdy jen podívat se směrem k západním obzorům bylo téměř trestným činem.

 

Na lužické safari

Výlet do Horní Lužice – tomu rozuměj sice jižní, avšak podle nadmořské výšky vyšší části kraje obývaného slovanskou menšinou v bývalé NDR – je vděčným cílem pro camperistu v každém ročním období.

 

Mužakowský park a zámek a něco navíc

Na pomezí Horní a Dolní Lužice, na Lužické Nise, na polské hranici, to jsou nápovědy, kde hledat Bad Muskau po německu, Mužakow v lužické srbštině.

 

Předjaří u Lužických jezer

Lužická jezera – oblast bývalých hnědouhelných dolů. Dnes postupně rekultivovaných a přeměňovaných v jezera a zázemí pro relax a rekreaci.

 

Obnažená skalní města

Konec zimy nebo časné jaro – nejlepší období k návštěvě skalních měst. Pro ta nejznámější a nejnavštěvovanější to platí dvojnásob.

 

Barvy v národním parku Hainich

Karpatský prales uprostřed Německa, tímto sloganem láká národní park Hainich návštěvníky.

 

Kamenz mezi rybníky

Kamenz (česky Kamenec) je nejzápadnějším městem ve středověku proslulého Lužického šestiměstí.

 

Na stolové hory Saska

Do Labských pískovců jezdíme putovat divokými skalními městy, hlubokými temnými roklemi, nekonečnými lesy a do německé části také po vyhlídkách ze stolových hor.

 

Pod Žitavské hory

Nám se líbí jezdit do zahraničí a přitom zůstávat skoro doma. Máme příhraniční oblasti rádi, každé překročení hranice je malým svátkem.

Nalezeno: 18 | Zobrazeno: 1 - 18

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace