Výlety

 

Klenoty Pardubicka

Když nadejde chvíle těžké lenosti, když se nám nechce podávat žádné velké výkony, a přesto chceme jet na výlet obytným vozem, když nechceme trávit čas jen pozorováním toho, co dělají sousedé v kempu, nadešel čas na klenoty Pardubicka.

 

Moravské dolomity

Z oblíbeného kempu v Pasohlávkách vidíme moravské dolomity (Pavlovské vrchy) jako na dlani. Obytnými vozy se lze k nejhezčím místům přiblížit, v tomto ohledu jsou tuláci toužící po volnosti a svobodě při cestování ve výhodě.

 

Jestřebí hory

Jihozápadní hranici CHKO Broumovsko tvoří hřeben Jestřebích hor.

 

Kokořínskem na kole, pěšky a především obytným autem

Do skal, roklí a lesů v okolí hradu Kokořína lze uspořádat několik výletů a vždy bude znovu co objevovat v přírodě i v historii. To je charakteristické i pro následující výlet, všimneme si několika míst, kde už jsme někdy byli ...

 

Porta Bohemica zdola i shůry

O víkendu v okolí Porta Bohemica, přestože se v naší těsné blízkosti zvedají velmi strmé kopce, si užijeme nenáročnou pohodovou cyklistiku podél řeky, několik středověkých památek a uchvacující vyhlídku z vyhlášené rozhledny. Všechny kopce však zdoláme v pohodlí obytného vozu.

 

Na bavorské straně Českého lesa - od severu

Český les je předlouhé pohoří a každá jeho část nabízí jiné pohledy na přírodu a krajinu. Pokud při výletě ať už pomocí obytného auta nebo na kole překročíme hranici, všimneme si odlišností života i si vzpomeneme na dobu, kdy jen podívat se směrem k západním obzorům bylo téměř trestným činem.

 

Na lužické safari

Výlet do Horní Lužice – tomu rozuměj sice jižní, avšak podle nadmořské výšky vyšší části kraje obývaného slovanskou menšinou v bývalé NDR – je vděčným cílem pro camperistu v každém ročním období.

 

Klaku zub

Na cestování obytným autem je mimo jiné úžasné, kolik jiných aktivit si díky camperu a jeho zázemí můžeme dovolit. Třeba outdoorových, jako turistiku v horách. V Lúčanské Malé Fatře, kolem krásného nad hluboké údolí čnějícího skalnatého vrcholu Klak.

 

Podél slapských břehů

Slapský víkend, nejlépe trošku po sezoně, opravdu jen trošku, abychom se vyhnuli davům pseudovýletníků a prožili si ještě kousek letní atmosféry přehradních nádrží, zahájíme poměrně daleko od hladiny nejdelší české řeky, v městečku Sedlčanech.

 

Národní park Ústí Warty

Řeka Warta je dlouhá (761 km), pramení na jihovýchodě Polska u Krakowa a obloukem severovýchodně směřuje k ústí do Odry na německé hranici. Poslední kilometry jejího toku jsou od roku 2001 národním parkem, nejmladším v Polsku.

 

Od trojmezí do Smrčin

V květnu 2012 to bylo překrásné místo k prožití tiché noci v lůně přírody v obytném voze. A večer venku s grilem a lahví dobrého vína. 50°16´48.81"S 12° 8´38.77"V louka jak kdyby to vypadlo ze jména bývalé osady, která tady stála. Pastviny.

 

Babí léto na Martinských holích

Když vyrazím na nějaký výlet pěšky, nemám rád dvě věci. Dlouhou rovinu, na konec které ani nedoléhledu, tam dojít mi připadá býti pakárnou. A vracet se stejnou cestou mi připadalo hodně podobné. Než jsem dojel na Martinské hole v Lučanské Malé Fatře.

 

Ždánický les

Že neznáte karpatské pohoří Ždánický les? Před desítkami let nás o něm učili ve škole, v Čechách máme Český masiv, na Moravě a Slovensku jsou Karpaty. Karpatský oblouk začíná na západě Pavlovskými vrchy, pak je Ždánický les a Chřiby, přesně tak to paní učitelka říkala.

 

 

Za zlatem a za vodou

Chybějí nám koruny? Co s tím udělat? Pojeďme na zlato, aspoň na jeden víkend. Když už se nám nedostává, nemůžeme jezdit daleko.

 

Mužakowský park a zámek a něco navíc

Na pomezí Horní a Dolní Lužice, na Lužické Nise, na polské hranici, to jsou nápovědy, kde hledat Bad Muskau po německu, Mužakow v lužické srbštině.

 

Spící přirodou Kokořínska

Počátek zimy bývá v našich zeměpisných šířkách celkem odporný, když se jí a nebo nám chce. Jak karavanistické noviny píší o hezkém prožití zimy v karavanu, často se nám nechce opustit vyhřáté domovy...

 

Předjaří u Lužických jezer

Lužická jezera – oblast bývalých hnědouhelných dolů. Dnes postupně rekultivovaných a přeměňovaných v jezera a zázemí pro relax a rekreaci.

 

Karavanem do hor - kladenských

Kdo je nejstatečnější a nejobětavější bojovník za práva nekuřáků? Odnaučený kuřák :-). Zimní karavanisté si užívají lyžování, zimní sporty, vychutnávají si krásu zasněžených hor.

 

Conegliano a Dolomiti Bellunesi

Bibione je symbolem ideální dovolené. Jen už nejsme těsně po listopadu 89, 

 

Obnažená skalní města

Konec zimy nebo časné jaro – nejlepší období k návštěvě skalních měst. Pro ta nejznámější a nejnavštěvovanější to platí dvojnásob.

 

Vicenza a Marostica

Vicenza. Marostica. Dvě města ne příliš od sebe vzdálená. Dvě města naprosto odlišná. Vším.

 

V loupežnických šlépějích

Kdo sleduje televizní kanály, nejspíš tuší, že loupežníky se to v našich krajích jenom hemží.

 

Na jihu Lago di Garda

Lago di Garda – jezero největší, nejčistší, nejoblíbenější, alespoň v Itálii.

 

Barvy v národním parku Hainich

Karpatský prales uprostřed Německa, tímto sloganem láká národní park Hainich návštěvníky.

 

Afryka - opuštěné doly u Leknice

Ony ty nížiny se zdají být zcela zajímavostí prosty, nicméně není tomu tak.

 

Mrazivé dny pod Ralskem

Mrazivé, ale přenádherné dny. Ráno tě probudí datel, tluče zobákem do kmene a hledá si potravu. Vikýř nad hlavou je plný azurově modré oblohy.

 

Zájezd z nouze ctnost - podél Nisy

Tenhle zájezd jsem si naordinoval ve chvíli touhy po cizině v časové tísni. Klasický víkend by byl na něj až příliš dlouhý :-), i tak se ale stal takovým hezkým žůžo dobrodrůžo.

 

Před jarem pod Krušné hory

Do kalendářního jara chybějí tři dny, předpověď počasí mluví o sněžení, mrazivých dnech a pokračování zimy. Masochistická představa?

 

Kamenz mezi rybníky

Kamenz (česky Kamenec) je nejzápadnějším městem ve středověku proslulého Lužického šestiměstí.

 

Po Dyji

Podyjí – národní park chránící zachovalou přírodu údolí Dyje po obou stranách hranice, Znojmo a výlet na kolech do vinic, to je náplň tří dnů výletu obytným autem po řece Dyji.

 

Costa do Sol

Costa do Sol je pro své příjemné podnebí i v zimě hojně navštěvovaný pás pobřeží, který se táhne od Gibraltaru k východu do Almérie.

 

Na stolové hory Saska

Do Labských pískovců jezdíme putovat divokými skalními městy, hlubokými temnými roklemi, nekonečnými lesy a do německé části také po vyhlídkách ze stolových hor.

 

Nad Orlicí, pod Mýtem

Podorlicko není vyhledávanou turistickou destinací, Vysoké Mýto nadosah je zajímavým městem a oblast jižně od něj zapomenutá.

 

Alméria, hory, Guadix

Alméria – je hlavním městem nejsevernější stejnojmenné andaluzské provincie obklopené horami polopouštního charakteru.

 

Tak trochu trojmezí

Trojmezím je nazýváno místo, kde se scházejí tři hranice, třeba států. Jedno takové trojmezí netrojmezí můžeme navštívit pomocí obytného auta i na samém západě Čech.

 

Pogorzie Izerskie

Polsko – země rovin, podvodníčků a rozbitých silnic. Tak přece tu zemi všichni známe... Jenže ono není pravdou všechno, co se nám snaží namluvit elegantní reportér komerční televize, a mnoho věcí se v Evropě změnilo k lepšímu.

 

Na kolena České středohoří

Ze školních lavic si možná pamatujeme, že Doupovské hory a České Středohoří jsou jediná česká sopečná pohoří, vznikla ve třetihorách, tedy jejich kopce čas ještě nestačil řádně obrousit.

 

Cabo di Gata

Přírodní park Cabo de Gata – Nijar – chráněné území vyhlášené v roce 1987.

 

Za památkami hornictví v okolí Kutné Hory

Kutná Hora a její nejbližší okolí lze navštěvovat v kterémkoliv ročním období. Velmi časně jarní výlet můžeme zaměřit na hornické naučné stezky věnované památkám na těžbu stříbrné rudy.

 

Dílo lidí a chrám přírody

Časné jaro je vhodným obdobím k návštěvě CHKO Dunajské luhy, ještě tu není ani moc lidí ani moc komárů.

 

Rudawy Janowiecke

Polsko je země rovinatá, jen při jižní hranici najdeme zajímavá pohoří.

 

Pod Žitavské hory

Nám se líbí jezdit do zahraničí a přitom zůstávat skoro doma. Máme příhraniční oblasti rádi, každé překročení hranice je malým svátkem.

 

Lehká cyklistika a těžká historie

Letní vedra lákají k vodě, kluci chtějí ven obytkou, třeba na kolo, holky zase povalovat někde na pláži.

 

Citta Alta Bergamo

Bergamo, město na rozhraní Alp a Pádské nížiny.

Nalezeno: 94 | Zobrazeno: 51 - 94

« 1 2

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace