Příběhy

 

Jak jsme s kočičkou Mafinkou otevírali "štelplac"

Přestává pomalu pršet, kočička Mafinka zvedla hlavu z polohy spáče na řidičově sedadle obytného Malibu a seskočila na zem, aby schroupla pár granulí.

 

Srazila se Carthaga u přehrady Seč

Už to vím dávno, že ty karavanistické srazy není nic pro mě. Kolikrát už jsem slíbil někomu i sobě nějakou účast a kolikrát jsem od ní utekl.

 

Obytným autem jsme cestovali s kocourem

Život se zvířátkem, domácím mazlíčkem, "petem", jak říkají na britských ostrovech, dokáže patřičně prověřit nebo utužit soužití zbytku posádky v obytném autě.

 

Taková garáž, to je na výletě přenáramně užitečná věc

Také si na výlety vozíte s sebou garáž? Pokud ne, tak si dovolím Vám doporučit její koupi. Taková garáž, to je na výletě přenáramně užitečná věc.

 

Není každý den posvícení na Radhošti

Jak nemám vůbec rád velká srocení karavanistů, sem jsme se zlákat nechali. Kamarád Tomáš "Hroch" pořádá každým rokem koncem jara setkání lidí jeho srdci blízkých na své zahradě nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm.

 

Příběh všedních dnů v zemi moravské

Je pátek těsně po kritickém třináctém, většina kamarádů nejspíš odjela svými obytnými auty na prodloužené víkendy. Jedni se chladí na Kaunertalském ledovci a zkouší první lyžování nové zimy, jiní si hřejí pozadí v termálních lázních v Uhrách, kdesi v oblasti moravských sklípků bují zábava u husy a martinských vín dalších, byť virtuálních kamarádů.

 

Zpráva ze služební cesty

Většina majitelů obytných aut řeší menší nebo větší závislost na přebývání v nich. Znám rodinu, která pokud nemůže o víkendu "obytkou" vyjet, jdou se do ní alespoň jednu noc vyspat. Mnozí se snažíme spojit profesi s cestováním ať už v zahraničí nebo po zemi české, to se však nedaří vždy k naší spokojenosti. Snad proto každé povedené souznění zasluhuje malou medaili. :-)

 

 

Františkův příběh u Věstonické nádrže

Někdo má rád kopce, jiný roviny. Někdo má rád bicykl, jiný raději chodí pěšky. Kdo byl s námi nahoře na Pavlovských vrších, možná teď uvítá projížďku po rovinách kolem Novomlýnských nádrží.

 

Jak koupit to pravé obytné auto

Už to vím, tedy se cítím opravněn sdílet své zkušenosti s veřejností.

 

Když se dostaví konec

Dnes přišel jeden konec. Odjela Laika. Viděli jsme toho a zažili spolu .....

 

Příběh krále Kačerova Karla

Je takový plácek na Mělníku, tam u přístavu "osobní dopravy". Pod zámkem, u starého mostu, vlastně tak trochu u vchodu do vinařství Bettina pana Lobkowicze.

 

První jarní den po karavanním

Před pár lety, ještě poslouchal rádio, ten den ráno jsem se dozvěděl z veřejno-právního rozhlasu, že zrovna dnes, 20.3., přijde jaro. Ve škole nás sice učili, že první jarní den je 21. březen, ale známe různé omyly lidstva v časové ose. Třeba datum VŘSR.

Nalezeno: 12 | Zobrazeno: 1 - 12

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace