Příběhy

 

Můj první výlet opravdovým obytným autem

A jaký byl Váš první výlet obytným autem?

 

Naivní veršíky z obytňáku - o přírodě

Prší, z přírody srší,

nesmírně spokojená, rozpálená je do zelena

 

Jak jsem se při výletu do Železných hor stal zdravým

Když jsem otevřel obrázky z květnového výletu do Železných hor, jak cáry par vystupujících z lesa při přechodu noci do dne nebo po dlouhém dešti, začaly ke mně přicházet dávno zapomenuté vzpomínky. Ne najednou, postupně, jak jsem přemýšlel, o čem při této příležitosti psát.

 

Naivní verše z obytňáku - májové

Rozkvetlá alej jabloní, každý rok sluníčko zazvoní,

rozkvete i pole řepky, nejvíc zdroj příjmů pro agrofert Pepky.

 

Naivní verše z obytňáku

Naivní verše z obytňáku

Naivní verše z obytňáku, to není čtení pro žádnou páku.

 

Silvestr na Seči a Doubravě - první v obytném autě

Psal se prosinec 2008 a pro mě to byla první zima ve společnosti obytného auta. Na zimu zcela nevhodného auta, u kterého zamrzala veškerá voda těsně pod znamením nuly, kam vítr foukal mnoha otvory mezi plechy.

 

Ne vždy cesta musí mít cíl

Kříčím to už dopředu, prosím, nehodnoťte kvalitu obrázků :-). Už dávno byly foceny prvním jednoduchým digi kompaktem. Můj kamarád a trochu foto učitel František mi sice celý život zdůrazňoval, že pěkné fotky dělají oči a hlava, nikoliv fotoaparát, přesto....

 

Jak jsme s kočičkou Mafinkou otevírali "štelplac"

Přestává pomalu pršet, kočička Mafinka zvedla hlavu z polohy spáče na řidičově sedadle obytného Malibu a seskočila na zem, aby schroupla pár granulí.

 

Když jsem ještě nosil vlasy, jezdil jsem i do Chorvatska

Obrázky z pravěku, také jsem jel několikrát na dovolenou do Chorvatska. Tuším, že toto byl rok tak někde kolem 2002. Naskenované a trochu vyretušované diapozitivy.

 

Srazila se Carthaga u přehrady Seč

Už to vím dávno, že ty karavanistické srazy není nic pro mě. Kolikrát už jsem slíbil někomu i sobě nějakou účast a kolikrát jsem od ní utekl.

 

Obytným autem jsme cestovali s kocourem

Život se zvířátkem, domácím mazlíčkem, "petem", jak říkají na britských ostrovech, dokáže patřičně prověřit nebo utužit soužití zbytku posádky v obytném autě.

 

Taková garáž, to je na výletě přenáramně užitečná věc

Také si na výlety vozíte s sebou garáž? Pokud ne, tak si dovolím Vám doporučit její koupi. Taková garáž, to je na výletě přenáramně užitečná věc.

 

Není každý den posvícení na Radhošti

Jak nemám vůbec rád velká srocení karavanistů, sem jsme se zlákat nechali. Kamarád Tomáš "Hroch" pořádá každým rokem koncem jara setkání lidí jeho srdci blízkých na své zahradě nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm.

 

Příběh všedních dnů v zemi moravské

Je pátek těsně po kritickém třináctém, většina kamarádů nejspíš odjela svými obytnými auty na prodloužené víkendy. Jedni se chladí na Kaunertalském ledovci a zkouší první lyžování nové zimy, jiní si hřejí pozadí v termálních lázních v Uhrách, kdesi v oblasti moravských sklípků bují zábava u husy a martinských vín dalších, byť virtuálních kamarádů.

 

Zpráva ze služební cesty

Většina majitelů obytných aut řeší menší nebo větší závislost na přebývání v nich. Znám rodinu, která pokud nemůže o víkendu "obytkou" vyjet, jdou se do ní alespoň jednu noc vyspat. Mnozí se snažíme spojit profesi s cestováním ať už v zahraničí nebo po zemi české, to se však nedaří vždy k naší spokojenosti. Snad proto každé povedené souznění zasluhuje malou medaili. :-)

 

 

Františkův příběh u Věstonické nádrže

Někdo má rád kopce, jiný roviny. Někdo má rád bicykl, jiný raději chodí pěšky. Kdo byl s námi nahoře na Pavlovských vrších, možná teď uvítá projížďku po rovinách kolem Novomlýnských nádrží.

 

Jak koupit to pravé obytné auto

Už to vím, tedy se cítím opravněn sdílet své zkušenosti s veřejností.

 

Když se dostaví konec

Dnes přišel jeden konec. Odjela Laika. Viděli jsme toho a zažili spolu .....

 

Problematika maďarských studní

Kdo zná vyprávění Miroslava Donutila z jeho cest, snad zaznamenal i příhodu, kdy herci, tehdy ještě studenti, vyjeli na svou první cestu do Francie. Součástí pedagogického dozoru byl i značně neoblíbený prorektor pro věci politické.

 

Příběh krále Kačerova Karla

Je takový plácek na Mělníku, tam u přístavu "osobní dopravy". Pod zámkem, u starého mostu, vlastně tak trochu u vchodu do vinařství Bettina pana Lobkowicze.

 

První výlet v růžových brýlích

Někteří z nás máme v sobě zakódovánu touhu často opouštět vyhřáté hnízdo. Razantně s "usárnou" na zádech, v kanadách, jindy vybaveni posledními objevy světa outdoorové výbavy. Někdy s kreditkou a rezervací pokoje v dobrém hotelu v kapse.

 

První jarní den po karavanním

Před pár lety, ještě poslouchal rádio, ten den ráno jsem se dozvěděl z veřejno-právního rozhlasu, že zrovna dnes, 20.3., přijde jaro. Ve škole nás sice učili, že první jarní den je 21. březen, ale známe různé omyly lidstva v časové ose. Třeba datum VŘSR.

 

Karavanista mimo zónu komfortu

Vážně tu ksiftoknihu – rozuměj Facebook – jsem neměl moc rád, ale jdeme s dobou.

Nalezeno: | Zobrazeno: 1 -

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace