Kontakt

 

Je příběh, který nejspíš zažil každý provozovatel obytného auta. Často potkám obdivovatele domečku na kolech a často dotyčný přizná, že přesně tohle mít v garáži by se mu hodně líbilo. A stejně často je hovor v závěru ukončen slovy na rozloučenou: "Ale ty peníze bych za to nikdy nedal".

Je už nás hodně, kdo jsme je dali a není důležité, zda jsme platili řádově miliony za krásný, novotou vonící a všemi technickými vymoženostmi prošpikovaný vůz, a nebo zda jsme se připravili o částky mnohem nižší za auto třeba starší ba i věkem veterána. Splnili jsme si obrovský sen a především jsme ho používáním obytného auta začali žít. Pochopitelně někdo častěji a intenzivněji a někdo jinak, ale to už záleží na vkusu "každého druha v karavanu".

Také jsme si každý "svůj přepravník" postelí, kuchyní, toalet a sprch, obývacích pokojů, nebo snů, iluzí, přání, vztahů, milování i dohadování nějak pojmenovali. Někdo jezdí bydlíkem, někdo obytňáčem, obytkou, budkou, šnečkem, bydlibusem. Všichni se však při otočením klíčku v zapalování na počátku výjezdu cítíme nesmírně šťastní. Milujeme svá pojízdná království.

Jsme jak potulní cikáni minulých věků, žijeme na parkovištích, z mnoha míst nás vyhánějí. Někde nejsme vítaní, jinde na nás čekají. Někdy jsme schovaní v lesích, jindy užíváme výsady luxusu ve městech zvaných camping. Hledáme a nacházíme svou svobodu, nezávislost. Nešetříme ani mince ani bankovky, za realizaci svých snů a tužeb platíme částky, za které lze pořídit hodně hodnotné materiální "věci". "Věci" nosí lidem štěstí jen na krátkou chvíli, brzy zestárnou nebo je znehodnotí další "nové věci". Naše zážitky zůstávají, vzpomínáme na ně do hrobu a jsme klidní, o ně se naši dědicové nepohádají. Naše záliba je závislost, snad zdraví prospěšná.

Závislost o příhodách, příbězích, zážitcích, závislost o setkávání a sounáležitosti se stejně "postiženými" kamarády. Závislost o chvílích, kdy nás fascinuje západ slunce, šumění lesa nebo moře nebo posvátný klid podvečera u rybníka, kde opeřené matky vyvádějí své potomky "na procházku" před spaním. Závislost o objevování krajů, míst i lidí, o poznávání kultur, těch v sousední vsi i kultur hodně vzdálených.

Řádky i obrázky webu navádějí čtenáře tam, kde se mi líbí, ukazují, co se mi líbí a někdy i říkají, proč se mi to líbí. Až někdo články či příběhy dočte až do konce až se občas zasní nebo se mu pohnou koutky úst k lehkému úsměvu, nebyly řádky napsány a obrázky pořízeny zbytečně :-). 

S hlubokou úctou a otevřeným srdcem Vladi 


Tento web provozuje:

Jizerka - textil s.r.o., Frýdštejn 95, 463 42 Hodkovice nad Mohelkou,  IČO 25487558


Kontaktní osoba:

Vladislav Štekr, Hlínoviště 9, 294 21 Bělá pod Bezdězem, tel. 724 323 282, vlada.stekr@jizerka-textil.cz

Napište nám

Předmět dotazu:
Text dotazu:
Vaše jméno:
Odpověď poslat na e-mail:
Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace