Tipy a zajímavosti

 

Chartres - město katedrální

Čím víc času si dovoluji být na cestách, tím víc trhlin dostává moje stará teorie, že totiž když jedu na výlet do Anglie, pak poznávání začíná až v Anglii, protože to všechno předem je vytržené z kontextu. Letošní letní cesta toho měla býti důkazem.

 

Válečný a mírový Verdun

Vyjíždíme z Metz s pocitem pohody a klidu, včerejší den byl poslední spěchací na čtyři týdny dopředu. Do odjezdu trajektu z Bretaně zbývá 800 km a 48 hodin. Právě v té chvíli můj pohled zaměří směrovku na Verdun. Nejsem odborník na války, kde se však dlouho střílelo v té první, mi v paměti zůstalo.

 

Mety / Metz

Zastavili jsme v Metz na 49°7´25.752"N, 6°10´8.686"E (STPL zdarma a bez služeb, s parkovištěm sousedí kemp) cestou na trajekt do Bretaně. V pátek večer. Šest míst pro karavany je beznadějně obsazeno, dalších asi dvacet obytných aut zabírá místa pro osobní auta. Kemp je rovněž zcela obsazen.

Nalezeno: 3 | Zobrazeno: 1 - 3

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace