Tipy a zajímavosti

 

K jezeru pod Alpami

Vraceli jsme se z dvoudenního lyžování kolem Söldenu a chtěli jsme víkend prožít někde u jezer pod Alpami, slibuji si to vždycky cestou po dálnici A95 od Mnichova do Garmische. Sobota se jevila jako nejteplejší únorový den.

 

Vláčkem i pěšky do lázeňských městeček Žitavských hor

Bylo to někdy počátkem 90.let, vymysleli jsme si se synkem v listopadovém odpoledni, které se netvářilo úplně listopadově, udělat si výlet do skal kolem Oybina v Žitavských horách. Tak se jmenují Lužické na saské straně, z Čech je to sem kousíček.

 

Porta Westfalica

V Čechám máme Porta Bohemica – přenádherný úsek toku Labe, kterým se řeka loučí s naší zemí. Slyšel však někdo něco o Porta Westfalica?

 

Magdeburg - město na Labi

Představuji si to asi takhle. Mám pro lidstvo velmi důležitý vzkaz, který sepíšu, vložím do lahve a pošlu po Labi, aby si ho lidstvo všimlo. Jak si uvědomím tu blbost, která je sepsána v důležitém vzkazu, můžu věci zkusit odlovit v Magdeburgu, hlavním městě spolkové země Sasko Anhaltsko.

 

Městečko na hranici

Příjemná krajina na projížďku na kolech, historické památky města a ne příliš velká vzdálenost od slavných Drážďan, to mohou být lákadla města Königsbrück a jeho okolí.

 

Starnberger See - jezero u Mnichova

Vraceli jsme se první lyžovačky v půlce listopadu, kolem státního svátku.

Nalezeno: 6 | Zobrazeno: 1 - 6

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace