Zastávka u Walchensee

Jel jsem na vánoční výlet do Itálie, na svatého Štěpána, a vyrazil z Čech docela pozdě. Projel jsem Rozvadovem, Mnichovem už za tmy, a to od doby, kdy si všude s sebou vozím vlastní postel, mě už řídit nebaví. Hledal jsme nějaké rozumné místo ke spaní, ta neplacená za nic nestála.

Pak jsem zahlédl tabuli, že parkoviště pro obytná auta, vjel jsem do něj, chtěli 10 EUR a mě napadlo, že tuto cenu jsem ochoten zaplatit za to, že už nikam a nic nemusím. Probudil jsem se na 47°34´8.263"N, 11°18´12.307"E do ponurého rána trochu rozmrzelý tím, že za poplatek ani tady není dle "vylít" ani nelze doplnit vodu a abych svou rozmrzelost rozchodil, vyrazil jsem lesem tam, kde jsem tušil hladinu jezera Walchensee. Našel jsem ji skoro ihned, chvíli jsem se coural po břehu a díval se, pak se jinou pěšinou podél plotu hotelové zahrady a za výhledu na už zasněžený alpský kopec už skoro dva tisíce metrů vysoký k autu vrátil. Stačila půlhodinka, abych mohl k jihu vyrazit v úplně jiném rozpoložení.

12/2022

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 

Komentáře

Nikdo ještě nepřidal komentář. Buďte první!

Nový komentář

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace