Za ledopády do Labských pískovců

Existují místa ve skalách, kde padající a postupně mrznoucí voda umí vyčarovat překrásné ledové kaskády. Tedy pokud za zimu napadá alespoň trochu sněhu a pokud tento sníh v časném předjaří ve dne taje a v noci zamrzá.

nedaleko najdete i Stolové hory Saska

Ledopády tvoří příroda každou zimu také nedaleko Brtníků v Českosaském Švýcarsku při modré turistické značce k Zadní Doubici. Velmi omezené možnosti parkování pro obytná auta jsou na 50°56´46.833"N, 14°25´1.752"E, trochu lepší je to v samotné obci, záleží na tom, kam se kdo chce vydat dál. My jsme absolvovali "mezinárodní okruh" vyznačený na přiložené mapce a musím uznat, že jsme úplně nevystihli správný čas, ledopád umí být mnohem mohutnější i lépe vybarvený.

 

Dnes jsou z Brtníků vyznačeny i nové stezky k dalším ledopádům, tak až zase jednou napadne a začne tát, nejlépe několikrát za zimu, rozhodně se tam znovu vrátím. A slibuji sobě i případným spolucestujícím, že pro ten den zapomenu, jak moc nemám rád zimu :-).

2/2009

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace