Únorové cyklení mezi tovačovskými rybníky

První kolo v půli února, nabalení, cestou mezi napůl zamrzlými rybníky. Pěkně po rovinkách, jak se na počátek sezony sluší. A žádné krkolomné vzdálenosti.

I tak rozbahněná cesta téměř v závěru malé dobrodružství připravila. Nevím, zda jsem pak nečistil kola déle, než jsme na nich jeli :-). 49°25´46.130"N, 17°17´11.436"E na parkování po dobu výletu super, na spaní v létě o ničem, na spaní v zimě velmi přijatelné, stejně je brzy tma a ráno jedeme dál.

Není daleko do: Ždánický les 

 

Až pojedu kolem Tovačova někdy v sezoně, nebude mi zima a nebudu muset čistit kola od bláta, zajdu na náměstí, prý nejstarší renesanční u nás, založené roku 1475. Portál radnice ukrytý v podloubí a kašna jsou nejcennější památky centra městečka. Dominantou je však zámek a jeho 96 metrů vysoká Spanilá věž. Portál věže dokončený v roce 1492 je nejstarší renesanční památkou na sever od Alp. Samotný zámek vznikl přestavbou hradu z 11. století v době, kdy panství patřilo moravskému zemskému hejtmanu Ctiborovi Tovačovskému z Cimburka.

2/2019

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 

Komentáře

Nikdo ještě nepřidal komentář. Buďte první!

Nový komentář

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace