Únor bílý, v Krušných horách svalstvo sílí

Nebude mi možná někdo věřit, i níže seřazené obrázky, ač nemilovník sněhu jsem fotil sám :-). Byla by škoda v takový den sedět doma.

 

také z Krušnohoří: Před jarem pod Krušné hory

Parkoval jsem na 50°43´29.497"N, 13°45´55.572"E na Cínovci, v pátek večer je plocha prázdná, přes víkendové dny však ani omylem. Frajersky jsem tehdy ještě Laiky nos třikrát zasunul do bariéry sněhu, abych zadním převisem nikomu nepřekážel. Prdelkou jsem si netroufal, nárazníky obytných aut vzadu jsou přece jen křehké plasty.

 

V sobotu ráno pak došlo na úzká prkýnka s volnou patou, z části po českých a z části po německých běžkařských stopách. Jsem efektivní běžkař, zatímco třeba Kateřina Neumannová musí najezdit stovky kilometrů, aby se trochu unavila, mě stačilo patnáct k tomu, abych se unavil celkem moc. Ovšem ta panoramata...

 

Místo odměny v podobě nějaké dobroty z nedaleké restaurace mě však čekala další dřina, v pátek si rozehřáté auto nádherně ustlalo v závěji, roztavilo trochu sněhu kolem sebe a vytvořilo si tak měkký polštář, který ovšem přes noc a den ztuhnul na kámen. A tak celá přední část auta ležela pěkně na břiše a já si mohl vyzkoušet pocity závodníka Dakaru zapadlého bezmocně a hluboko někde v dunách. Jen ta teplota tomu úplně neodpovídala. Bavil jsem dobře sebe i kolemjdoucí déle než hodinu, než ta potvůrka z pasti vyskočila.

 

Pak už jsem se nasunul hezky pozadu, prostor jsem na ten manévr při vyprošťování vybudoval rozlehlý. Moc jsem si však nové situace neužil, s tmou přišel prudký vítr a když na střechu padla třetí statná větev, přestože jsem stál několik metrů od stromů, nezbylo nic jiného, než se přesunout někam do údolí. Nedělní zatažená obloha, namožené svalstvo a promočené skoro všechno oblečení jen potvrdilo mou absolutní nechuť k jakýmkoliv fyzickým úkonům a ústup nejprve na kávu a pak pomalým tempem přes obědovou restauraci a cukrárnu s plnou vitrýnou zákusků k domovu.

Od té doby už nikdy necpu auto násilím do závěje a nejezdím běžkovat :-).

2/2015

 

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace