Toulání se Lednicí a Valticemi

Lednicko valtický areál je památka zapsaná do světového kulturního dědictví UNESCO. Co s tím? I kdyby nebyla, projíždět se zčásti kultivovanou a zčásti přírodní krajinou mezi oběma zámky, rybníky a romantickými stavbami vybudovanými pro kratochvíli panstva, téměř po rovině, cestami asfaltovými i prašnými je úžasná pohoda. Ve kterémkoliv ročním období.

 

Mám pocit, že už jsem ty stavbičky našel a viděl všechny a mám naději, že nenašel a neviděl. Ona jistě ještě nějaká kombinace pro cyklovýlet tím krajem pro mě neznámá existuje... Až je opravdu všechny najdu a všechno tady projedu, pokusím se najít nějaký den osvobozený od lidí, projdu pěšky zámecký park v Lednici a podobnou aktivitu vymyslím ve Valticích. Nastuduji nějakou chytrou knížku o vínech a pak si koupím takové, které mi se bude líbit. Udělám si takový velký výběr z hroznů, abych nezůstal suchým nebo polosuchým. Abych si znásobil pozitivní emoce a stal se polosladkým a nebo ještě lépe sladkým pro ty, kteří žijí v mém blízkém okolí. Snad jen ledovému se vyhnu.

Nádherný kraj, děkuji za každou možnost se sem znovu podívat....

5/2012 a 10/2018

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace