Tiské stěny

Nejzápadnější výspa Labských pískovců, labyrint pěšinek, stěn, výhledů i temných roklí.

S obytným autem nebo přívěsem můžeš bydlet na několika místech v okolí, třeba i v kempu v Tisé jestliže se neobejdeš bez "dvěstědvaceti". Zaparkovat můžeš i na návsi u kostela nebo na odstavných plochách pod turistickou chatou Tiské stěny východně od vsi. Seber ale trochu odvahy, projeď úvozem kolem chaty a jednu noc prožij tady 50°47´19.787"N, 14°2´27.724"E. Třeba jen pro ty tisíce hvězd, které díky dokonalé temnotě můžeš spatřit. Třeba jen pro dokonalé noční ticho, které možná přeruší sýček nebo z podzima jelen v říji.

 

Ráno vyraž do labyrintu, východní vchod máš na dosah stejně jako občerstvovací stanici pro předem vysílené. Až na skalní náměstí se nech vést červenou značkou, pěšinky, schody a průchody tě zavedou na hranu stolové hory. Spatříš tři světy, na severozápadě táhlé hřebety Krušných hor, jižněji sopečné homole, kužele i lidskou činností narušené tvary Českého Středohoří, sám stojíš na pískovcové tabuli a obklopují tě ty skály. Východnímu obzoru dominují rozlehlý stolový Děčínský Sněžník s rozhlednou.

Z náměstí se ještě nevracej, po zeleném psaníčku naučné stezky se vydej na krátký okruh západním výběžkem skal. Jen tak se můžeš rozhlédnout z nejvyššího bodu a vyhlídka je dech beroucí, kruhová. Po návratu na náměstí se vydej "spodní cestou", také po zeleném psaníčku, spolehlivě tě dovede k místu, odkud jsi vyšel, a poznáš skály "odspodu" – jeskyně, sluje, úzké průchody. A světlé, vysokým borůvčím porostlé teplé borové lesy.

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace