Tichá perla Českého ráje

Rybník Nebákov považuji za klenot Českého ráje. Sice je tu chata s restaurací vzhledem podobná hotelu a chatová osada dole pod hrází, kdo v podvečer vystoupá na hráz, nebude příliš rušen. A kdo se vydá po pěšině podél rybníka údolím, zůstane sám. Jen občas v horní části narazí na zpravidla opuštěnou chatku v lese nad vodou. Sem už několik let značená cesta nevede.

 

To cesta podél potoka výtékajícího z Nebákova je široká, i na kole sjízdná. Kolem rybníka Podsemín a starého Podsemíského mlýna, lemovaná vysokými pískovcovými skalami. Tedy je frekventovanější, Zlatá stezka Českého ráje. Krásný je zčernalý kamený most pod mlýnem sestavený z pískovcových kvádrů. Bažiny při ústí do dalšího podtroseckého údolí jsou zjara posety bílými kvítky bledulí.

 

K návštěvě tohoto kousku Českého ráje obytným autem jako nejlepší východisko poslouží plochy uvedené zde http://www.camper.photo/clanek/kultovni-rybniky-ceskeho-raje-obytnym-autem/?clanekId=66 , u Nebákova zcela chybí parkovací prostory. Možná proto ten klid na hrází. A kdo by měl ještě další potřebu výletování, na Věžák je malý kousek, na Vyskeř trochu větší, ve vsi nebo pod ní však zaparkujeme snadno.

7/2014

 

 

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace