Starnberger See - jezero u Mnichova

Vraceli jsme se první lyžovačky v půlce listopadu, kolem státního svátku.

Dva dny na lyžích byly krásné, třetí den už se počasí trochu pokazilo, tedy jsme dali nějaký pěší výlet a večer se rozhodlo, že se přesuneme trochu blíž k domovu. Aby posezení nebylo až tak dlouhé, ne úplně příjemná nedělní cesta aby byla zkrácena a tak ...

Vybráno bylo místo u jezera Starnberger See, jmenovalo se to Tutzing, jen jeden z nás věděl, kam asi jedeme a nikdo jsme netušili, jak to tam bude vypadat. Jen jsem měl matný zážitek mnoho let zaprášený, někde mezi Mnichovem a Garmisch Partenkirchenem jsme koncem 90. let kupoval první karavan a přestože jsem tehdy neměl moc nálady na obhlížení přírodních krás, už tehdy jsem si slíbil, že s tím přívesem se tam někdy pojedu podívat.

 

A tak už s jiným dopravním prostředkem, trošku mimo mou vůli, ale přesto jsem se tam ráno probudil. A to ráno bylo nádherné, slunečné, v hladině jezera se zrdcadlily vrcholky Alp, na dlouhé datum i nebývale vysoká teplota. Prostě paráda.

A tak až někdy někdo pojedete odněkud z lyží nebo z jihu a budete mít potřebu noclehu někde v této oblasti, toto může být řešení. Samotné parkování nic moc, ale stačí pár kroků a všechno je jinak. A procházka hezkými místy před poslední etapou nějaké delší cesty také není k zahození.

47°53´49.72"S 11°16´26.98"V

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace