Spreewald camper prehistorický

Spreewald z roku 2007 je pravěk mých cest obytným autem. Ono vlastně ani nebylo obytné, ani nákladní, ani osobní, mně však v té době sloužilo ke všem těm účelům.

Už tehdy mě překvapilo spousty zákazových značek pro obytná auta, to mé sice tak nevypadalo, přesto kola pověšená na zadních vratech byla důkazem. Spali jsme v nějaké zapadlé uličce průmyslové zóny, ani už nevím, kde přesně. Jen si pamatuji "romantiku" toho místa.

 

Naopak ježdění na kole po Spreewaldu mě dostalo moc. I když jsme potkávali spousty spousty lidí zvláště na frekventovaných místech, výlet jsem si moc hezky prožíval. Fascinovali mě muži vodící těžké pramice jen pomocí bidel, někde jsem četl, že k některým domům se lze dostat jedině na loďce. Na kanálech i ramenech tady neuvěřitelné rozvětvené Sprévy jsme potkávali spousty mořských kajaků, vodáci projížděli i malými plavebními komorami. A dát se tehdy gulasche suppe za 6 EUR, to byl hodně silný zážitek pro mě i mou tehdejší finanční situaci :-). Jenže zrovna přišla bouřka a my se mohli v hospůdce schovat. Od té doby jsem už nikdy nejedl lepší gulasche suppe :-).

 

Výlet mi dnes připomínají už jen staré nekvalitní fotografie, i ty můžou být inspirací pro někoho, kdo se k cestě do těch míst rozhoduje. Snad nikoliv negativní inspirací. Sám jsem do oblasti zavítal ještě několikrát, třeba při putování podél tří braniborských řek a vždy se sem rád vrátím. Jen už se vyhýbám nejvíc navštěvovaným místům a vyhledávám ticho a klid. Daří se to především v okrajových částech Spreewaldu, v okolních borových lesích, u lesních jezer nebo na břehu Sprévy někde bokem.

7/2007

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 

Komentáře

Nikdo ještě nepřidal komentář. Buďte první!

Nový komentář

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace