Skalní bludiště u Besedic

Nejjednodušší cesta do Besedic vede z Malé Skály. Tam kemp "Ostrov" je místem setkání tisíců lidí, stanů, obytných aut a přívěsů. Asi to tam lidé mají rádi. Je třeba přejet jediný most přes Jizeru pro auta a podél "českých dolomit" – Suchých skal vystoupat do Besedic. Po levé straně u velké stodoly nelze parkoviště přehlédnout. V sezoně je mírně placené, okruh zdejšími skalami je opuštěnější v jiných měsících. Za sněhové pokrývky jsou však strmé schody ve skalách zledovatělé.

nedaleko odtud je také: http://www.camper.photo/clanek/kopicovy-plastiky-a-hrad-valdstejn/?clanekId=132

Okruh vyznačený žlutou značkou je dlouhý necelých 6 kilometrů, k tomu přidávám pár navíc, abych došel ke zřícenině hradu Zbirohy. Cestou se vyškrábu několik vyhlídek na Klokočské skály nebo do údolí Jizery, Chléviště se říká té části, kde procházím ty nejhezčí. Trochu ponurou atmosféru má přírodní modlitebna českých bratří, které se říká "U kalicha". Tady se v době reformace skutečně scházeli věřící v podobojí. A osamělá skála Sokol? Není tu sama, bystrý turista si všimne plastiky s portrétem dr. Tyrše, zakladatele českého Sokola zasazené vysoko ve stěně. Na vrcholovu plošinu té sousední vyjdu díky schůdkům a zábradlí. Výhled je překrásný, na Jizerské hory i Krkonoše i do bližšího okolí.

 

Tento den nenašlapu tolik kilometrů, skalních bludišť, chodeb i tunelů a jeskyní si však rozhodně užiju hodně. Stejně jako vyhlídek a lesních pešínek. Občerstvení v Besedicích je hned vedle parkoviště a když se pak přesunu do Klokočských skal, určitě neprohloupím.

5/2009

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace