Silvestr na Seči a Doubravě - první v obytném autě

Psal se prosinec 2008 a pro mě to byla první zima ve společnosti obytného auta. Na zimu zcela nevhodného auta, u kterého zamrzala veškerá voda těsně pod znamením nuly, kam vítr foukal mnoha otvory mezi plechy.

K silvestrovské noci jsme dostali pozvání na chatu nedaleko Seče, ovšem považte, spát v posteli chaty, když vám pod strání stojí ještě novotou vonící obytný vůz vestavbovitý. Všechna zařízení auta fungovala velmi dobře, tedy i noční mráz jsme přežili, mohli jsme tak pomalu objet zamrzlou přehradu a podívat se na všechna krásná zákoutí, téměř bez rekreantů.

 

Takové ty malinkaté vesnické památky, jako je tisíciletá lípa, pomalu se rozpadající zámeček. Pohled na barevné zimní panorama, modrý led, rezavou zmrzlou trávu, temně zelené jehličnaté lesy. Opuštěný židovský hřbitov. Vrcholem výletu jsou pohledy z přehradní hráze nebo z výšek od hradeb zříceniny Oheb. Na ostrůvek, který by bez přehradní hráze nikdy nespatřil světlo světa.

 

A na Nový rok? V mlžném oparu mělké údolí říčky Doubravy nad skoro vypuštěnou malinkatou přehradou Pařízov. Smutek z dlouhé zimy, se kterou si nikdy nevím rady. Leden otevírá nový čas, k jeho naplnění však každého čeká ještě dlouhá cesta. Z pohledu dneška první silvestovská noc v obytném autě také otevřela nový čas, čas silvestrovských nocí v Andalusii, Apulii, Provence nebo na Peloponesu.

Jsem natěšený, kde a jak prožijeme letošní poslední noc roku, jsem natěšený na všechny události příštího roku. A přejí všem, aby ty události byly co nejpříjemnější.

12/2008

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 

Komentáře

Nikdo ještě nepřidal komentář. Buďte první!

Nový komentář

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace