Procházka pod Orlickými horami

Tehdy jsem se rozhodoval, kterým karavanistickým směrem se vydat dál. Obytný přívěs už měl tři roky jiného majitele a "indivindy" přestavba dodávky Iveco na nákladní, obytné a osobní auto v jednom se nějak nepovedla. Vyrazili jsme tedy za kamarády v Deštném v Orlických horách, abychom si ujasnili některé věci.

výlet v blízkém okolí: Nad Orlicí, pod mýtem

Večer se povedl moc hezký, jen pár desítek minut po půlnoci vypovědělo službu naše naftové topení. Když ta věc fungovala, auto bylo vyhřáté během několika minut, absolutně hloupá byla instalace a především dobíjení baterie, která měla zajistit dostatek energie pro ventilaci teplého vzduchu do auta. V tu chvíli nezbývalo nic jiného, než se odebrat z kempu na veřejné parkoviště a tam v nejzazším rohu nechat běžet motor na volnoběh do rána a vystřízlivění....

 

To ráno bylo slunečné a proto jsme se rozhodli pro polovýlet polodenní, vycházeli jsme od autobusové zastávky Šediviny na hlavní silnici z Dobrušky do Deštného. Parkování tam není nic moc, dnes bych spíš dal přednost obci Dobřany, tam na pár hodin jistě někde půjde umístit i plnohodnotné obytné auto.

My jsme ze Šedivin vycházeli po červené turistické za občasných výhledů na samoty roztroušené obce, otevřeným terénem jsme došli do Nedvězí a poměrně hluboký údolím do Bysterských dolů k bývalému mlýnu. Odtam nás zelená dovedla do Dobřan v Orlických horách, také k nádherně dochovalé roubené faře. Za dalších krásných výhledů na hlavní hřeben Orlických hor jsme se po žluté značce vrátili k autům.

A co jsem za ten víkend, během onoho památného večera a při překrásné procházce zjistil a pochopil? Během necelých tří měsíců jsem vyjel na první noc skoro novou, pro mě v tu dobu nesmírně krásnou a milovanou vestavbou Adria. Bylo to s největší pravděpodobností jedno z mých nejlepších životních rozhodnutí.

1/2008

 

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace