Peralada - počátky, konce anebo jen noční parking

Peralada - malé městečko na severu Katalánska nás zaujalo jako místo, kde se usadit na noc při dlouhém návratu z poslední španělské cesty. 42°18´21.147"N, 3°0´32.008"E jsou souřadnice parkování vyhrazeného pro obytná auta přímo před vstupní branou do historické části. Přitom z dálnice je to sem sotva 8 km.

Procházka historickým centrem zabere pár desítek minut, mimo sezonu narazíme jen na otevřené pekařství, vše ostatní zabedněno čeká na letní turisty. Potkáme klášter, několik kostelů, zámek a malé vyzdobené náměstí s radnicí.

My jsme se tu definitivně loučili na replicas relojes nějaký čas s přenádhernou zemí, se slunečným teplým počasím a přes všechny strasti "současné situace" i s hodně pohodovými lidmi. Dnes bych si přál co nejdříve tady cestu podobnou té skončené otevírat, z místa na přespání se tak pro mě stal symbol nových začátků :-)

1/2021

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 

Komentáře

Nikdo ještě nepřidal komentář. Buďte první!

Nový komentář

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace