Okruh s kolem Kleti kolem

Všechno tehdy pro mě bylo velmi čerstvé. Týden nové auto, krásná Laika pro krásnou, pár týdnů novou rodinu.

Laika dnes už nějakou dobu jezdí v další nejspíš šťastnější rodině a čas snad obrousil ostří tehdejších kleťských balvanů. Snad tedy správná chvíle na hezkou vzpomínku na přenádherný kopec a pár obrázků z něj.

 

Kleť už dávno vnímám jako monument, první vysoký hřbet po dlouhé cestě od nás ze severu, za jasných dní už z táborska rozeznatelný. Kletí se mi přibližuje vytoužená přesto zatím téměř opomíjená Šumava. Kletí s velkým vysílačem a známou hvězdárnou na vrcholu. Prastará lanovka ze zcela tmavého a v noci opuštěného parkoviště 48°52´42.055"N, 14°18´2.241"E vyveze, i když trochu dýchavičně, na vrchol i kola i lidi. Všichni "oblezou" skalku pod rozhlednou a podívají se z věže do dálky. Někdo lanovkou zase sjede zpět, další se vydají na pěší výlet do CHKO Blanenský les. My tehdy zvolili sice trochu delší, přesto "jen" sjezd na kolech. Cestou jsme zastavili u kamených srubů, tak se říká skalám na hřebeni, a z jediného místa bez lesa pohlédli na jižní stranu hřebene. Patnáct kilometrů pohodové jízdy téměř souvislým lesním porostem.

 

Celou noc pod Kletí jsem se klepal nervozitou, zda ji bez potíží dají má tehdejší partnerka a její synek. Bláhově bych se tenkrát na palec postavil, aby vše dobře dopadlo a ono dopadlo, protože když se člověk hodně snaží, často se zadaří. Dnes už vím, že se tak nestalo tím, že jaký jsem byl člověk, nýbrž jak moc dostatečně jsem se snažil. Taková trochu vydřená zkušenost a moc za ní děkuji Kleti i těm lidem, se kterými jsem ji tehdy získal.

7/2014

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 

Komentáře

Nikdo ještě nepřidal komentář. Buďte první!

Nový komentář

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace