Národní park Donana

Národní park Doňana chrání od roku 1969 mokřady okolo řeky Guadalquivir, pobřežní duny a vnitrozemské pastviny a porosty bohaté na divoké rostliny. Je největším národním parkem ve Španělsku. Žije tu bohatá populace zvířat včetně ohrožených, například rys iberijský, orel královský nebo divocí býci a koně. Díky bažinám je možné pozorovat obrovská množství vodního ptactva. Do parku je možné se vydat na lodi, pěšky nebo na koni, obrázky jsou z cesty teréním autobusem, který vyjíždí z městečka El Rocio denně ráno a odpoledne. Kapacity autobusu jsou však limitovány a je dobré si cestu zamluvit předem.

Souřadnice, kde lze obytným autem parkovat i přespat: 37°7´49.02"S -6°29´25.96"Z , místo, odkud autobusy vyjíždějí je v sousedství.

čtěte také: http://www.camper.photo/clanek/bila-mesta/?clanekId=149 

Druhým stavením v těsné blízkosti místa parkování je místní restaurace s velmi dobrým kuchařem, určitě stojí za večerní posezení. Zdejší kuzlečí pečená kolínka se sklenkou červeného Rioja je hodně silným zážitkem.

 

Naopak duchovní stravu lze najít v nedalekém městečku, ve kterém žije asi 1500 obyvatel, ale o mariánských poutích stoupá počet návštěvníků až k jednomu milionu. Zdejší kostel je druhým nejvýznamějším poutním místem ve Španělsku (po Monseratu). První zmínka o místu je z poloviny 14. století, kdy zde s Maury bojoval španělský král Alfons XI a je zde uváděna mariánská kaple postavená na počet zjevení Panny Marie, která byla v roce 1587 přejmenována na Pannu Marii z Rocia.

 

Ze širšího okolí pak stojí za vidění i doly v Minas de Riotinto, prý nejstarší dosud využívané doly na těžbu rud kovů na světě.

1/2011

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace