Rybníky, chmelnice a nízké Brdy

Horské kolo je úžasný nástroj k poznávání přírody a krajiny. Zvláště pak takové, o které si myslíme, že není až tak atraktivní. V kombinaci s obytným autem v mých očích nepřekonatelný.

Tak nějak jsem se dostal ke květnovému víkendu na Kladensku. Krajina trošku i pro "lenochy", žádné drastické kopce :-). A krásné rybníky, vodní plocha vždy zpestřuje krajinu, ozývají se odtam prapodivné zvuky a málokde v přírodě je tak dobře rozpoznatelná intenzita života, jako v okolí nejlépe přirozených nebo už splynutých vodních ploch.

čtěte také: Karavanem do hor - kladenských 

Mohutný bílý zámek ve Smečně sice láká pozornost projíždějících, je však domovem pro zdravotně postižené lidi, tedy veřejnosti nepřístupný. Projít se lze rozlehlým parkem plným sochařské výzdoby, i občerstvení po výletě ve poměrně živé vsi najdeme.

 

Spaní jsem tehdy volil u rybníka Záplavy, je největším na Kladensku. Při projížďce na kole po jeho břehu si každý vybere to správné místo pro nocleh v obytném autě, nejspíš vždy přímo na břehu rybníka a s tím nejhezčím podvečerním výhledem.

Žlutá od Mšece mi v neděli ráno nadělila průjezd na kole chmelnicí, tady už se kopečky přece jen trochu zvedají, Džbán je nejvyšším bodem severní části Brd. Je po něm pojmenován i přírodní park, kterým jsem projížděl. A díval jsem se na Krušovice s jejich za časů dávných královským pivovarem. Od Řevničova jedu nejhezčí dnešní úsek, cesta se proplétá mezi rybníky bez výškových rozdílů. Až do Mšece k autu je třeba kousek vystoupat, to už není kam spěchat.

 

Z mého pohledu není radno podceňovat žádný region, naopak mi přijde, že všude si dokážu najít něco zajímavého, pro mé oči krásného, pro mou duši povznášejícího. Právě takové obrázky se pak pokouším sdílet s každým, kdo je a případně se jim otevře :-).

5/2011

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 

Komentáře

Nikdo ještě nepřidal komentář. Buďte první!

Nový komentář

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace