Město tribunálů

Uprostřed polských nížin lze najít zajímavá místa, ať už přírodní nebo historická. K těm druhým patří město Piotrkow Trybunalski, stojí v těsné blízkosti křižovtky důležitých rychlostních komunikací.

Polská historie má podobně jako ta naše svá temná období a jedním z nich je doba, kdy země prakticky neexistovala, protože území osídlené Poláky bylo ovládáno několika mocnostmi, které si zemi rozdělili. Před tímto dělením však byl Piotrkow jedním z nejvýznamnějších měst království.

Zasedal tu královský tribunál a sněm, po roce 1578 korunní tribunál. Vzpomínkou na tuto dobu je množství honosných kostelů, při procházce historickou částí města je nelze minout.

 

Přirozeným centrem města je náměstí (po polsku "rynek", jakože trh), je pěší zonou a dobrým východiskem pro krátký okruh. Naopak budova goticko renesančního zámku stojí trochu stranou dnešního ruchu, má tvar větší věže a najdeme tady i místní muzeum. Právě tam se prý tribunály konaly, možná proto jsou nejpopulárnější částí muzea honosné historické interiéry ze 16. - 19. století.

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace