Městečko na hranici

Příjemná krajina na projížďku na kolech, historické památky města a ne příliš velká vzdálenost od slavných Drážďan, to mohou být lákadla města Königsbrück a jeho okolí.

První zmínka o něm je z roku 1248, souvisí s významnou obchodní stezkou Via Regia, která propojovala Míšeň s tehdy českým panovníkem drženými městy Bautzen, Kamenz a Görlitz. Už v roce 1331 se Königsbrück stal městem a protože pohraničním, nebylo zde o spory nouze. Byl úzce spojen s tzv. Lužickým šestiměstím (založení tohoto spolku dobře spolupracujích měst Horní Lužice inicioval Karel IV. a patřila k němu i výše uvedená tři města), což se ale vůbec nelíbilo vládcům z Míšně. Teprve od roku 1562 připadlo město k Sasku.

 

Procházka historickým centrem města i s kávou, prohlídkou památných domů na náměstí a radnice a s nahlédnutím do zámecké zahrady, zabere slabou hodinku.

To cyklistický výlet po trase, jejíž mapka je přiložena, je na delší čas. Okolní kopce však nejsou vysoké a my dnes nemáme ambice šplhat k jejich vrcholům, půjde o veskrze příjemnou projížďku po asfaltových a prašných, ale dobře sjízdných a značených cyklotrasách.

 

Blízké okolí města nabízí ještě jednu zajímavou atrakci, busem upraveným pro terénní jízdu se lze vypravit do srdce přírodní rezervace Königsbrücké vřesoviště. Jistě dostaneme i zasvěcený výklad o všech zajímavostech lokality a nemineme ani vyhlídkovou věž. Pro nás, kdo jsme možnost takové kratochvíle propásli, se rezervace může stát motivací k příští návštěvě kraje.

 

 

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace