Kultovní rybníky Českého ráje obytným autem

Vidlák a Věžák, kultovní názvy rybníků v Českém ráji. Procházka, kolo, skály, některé pohledy známe z filmu "Jak dostat tatínka do polepšovny".

A na obou koncích můžeme přespat v obytném voze. Buď v kempu, případně na parkovišti mezi kempem a restaurací, nebo "na divoko" skoro o samotě, pod skalami.

 

50°30´55.741"N, 15°11´2.326"E jsou souřadnice divočejšího parkoviště, lekat se však ničeho nemusíme. Obydlený dům stojí několik set metrů od nás na břehu Věžického rybníku, kemp a restauraci, kdybychom se moc báli, najdeme v sezóně směrem do údolí Čertoryje.

 

Odtud vychází žlutá turistická značka, součást naučné stezky Podtrosecká údolí, dovede nás na "druhý konec". Jen nespěchejme. Na křižovatce s červenou se vydejme párset metrů údolím, najdeme tady moc hezké seskupení pískovcových skal. Nebo na rozcestí Želejov můžeme odbočit podle cykloturistického značení po modrých značkách, dovedou nás k silnici nad rybníkem Krčák. Právě podél něj brzy dojdeme k opačnému výchozímu bodu u rybníku Vidlák

 

50°31´22.264"N, 15°12´36.105"E právě tady najdeme parkoviště, kiosky, i v zimě o víkendech otevřenou restauraci, jen v létě otevřený kemp. A tichý rybník Vidlák. Jak moc je tichý, zjistíme při malé zacházce po červené značce ve směru na Trosky, tam bývá klid k pozorování vodního ptactva. A žlutá značka nás odtud odvede ke hrázi Věžáku, Věžického rybníka, tedy místa, kde někteří zanechali své domečky na kolech.

 

A tajný tip ze všech nejtajnější? Zhruba někde tady 50°30´44.247"N, 15°12´8.952"E najdeme v lesích před zraky turistů zcela ukrytou poměrně vysokou skalní bránu. Rozměry naší nejznámější Pravčické z Labských pískovců pravda nedosahuje, žádný pidižvýk to však také není. Zacházka od cesty to tolik není a pokud souřadnice nejsou zcela přesné (a to ony nejsou), však se také ostatní mohou trochu pobavit při jejím hledání :-)

6/2018

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace