Kolem ledovce pěšky

Lyžování na Hintertuxu i tolerance stání obytných aut i přes noc na parkovišti pod lanovkou, jsou české karavanistické veřejnosti dostatečně známy. Co tady udělat, když už lyžování nebaví nebo máte chuť na procházku bez totální destrukce těla na alpských vršcích?

Čtěte také: Stamberger See - jezero u Mnichova

Plná překrásných výhledů na okolní kopce i na vlastní ledovec je vycházka od první stanice lanovky směrem nahoru, ne příliš daleko ani ne příliš vysoko. Koho tento krátký okruh unaví, může doplnit kalorie v restauraci u lanovky a pak se vydat nádhernou pěšinou dolů. Příjemná cesta se vyhýbá lanovce, klesá krásnou přírodou, nejprve prudkým sešupem do hlubokého údolí, později podél potoka až k dolní stanici lanovky. Cestou spatříme netradiční pohledy na kopce obklopující údolí i na vzdálenější vrcholky. A na hluboké propasti, které vymlel v hornině silný proud potoka, nakonec i na překrásný vysoký a vody plný vodopád.

 

Cestou není třeba spěchat, v hodně poklidném tempu zabere půlden. Překvapilo mě, jak málo lidí, vyjma okolí stanic lanovky, jsme na stezce potkali. A ti byli naladěni stejně jako my na prožitek pobytu v krásné přírodě stranou turistického a lyžařského ruchu.

11/2018

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace