Klidný čas na Hrubé Skále

Kdy zaručeně najdeme v těsné blízkosti zámku Hrubá Skála místo k zaparkování obytného auta s možností přespání v něm? Je hodně pravdě podobné, že kterýkoliv lednový večer. Ať už přímo před vstupem do zámku nebo tři zatáčky dál směrem k Vyskeři při vstupu do skal.

úplně blizoučko najdete také: Kopicovy plastiky a hrad Valdštejn

Vyhlídka z druhého zámeckého nádvoří určitě ano, připomenout si, že tady čeští filmaři točili mnoho scén ze slavné pohádky o princi Bajajovi se slovenskými herci v hlavních rolích také určitě ano. Návštěva zámecké restaurace zpravidla ne, alespoň podle mé osobní zkušenosti.

 

Adamovo lože, kde Bajaja spával také ano, alespoň porovnáte "stav pískovce" v 70. letech minulého století a dnes, a žlutá značka k symbolickému hřbitovu, kde jsou připomínáni horolezci, kteří vyrostli na skalách Českého ráje a svůj život nechali někde v jiných, často velmi vysokých horách, rozhodně ano. Nejen pro onu atmosféru skalnaté rokle, také pro krásné vyhlídky na zámek a skály v jeho okolí. Okruh pak lze uzavřít průchodem "myší dírou", jako malý kluk jsem po něm toužil, kdykoliv jsem se nějak v těch místech "objevil". Zdatní pak mohou projít celou trasu "zlaté stezky Českého ráje" až na Valdštejn a rozhlédnout se ze všech vyhlídek na skalním městem.

1/2009

 

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace