Káva, víno, přístaviště

Listopad jsou mladá vína z nového ročníku, husička, odpočinek a relax. Na jihovýchodě Moravy běží čas pomaleji, proto tam míří tato upoutávka.

Proč do Uherského Ostrohu? Stojí tam zámek hned vedle náměstí, celé to vypadá trochu opuštěně a možná některé budovy i zanedbaně, ke krátké procházce v přicházející lezavé zimě za ještě kratších dní se malé městečko hodí dobře. Zaparkujte v souběžné uličce se zámeckou zdí kolmo k hlavní, poznávacím znamením je kavárna. Nejen že tam vaří znamenitou kávu, oni mnoho druhů dovážejí, sami si ji praží a návštěvník si tak může kterýkoliv druh ochutnat a případně zásobu ať už v zrnkové nebo umleté podobě dovézt domů. 48°59´8.483"N, 17°23´22.721"E – tady je to místo :-).

 

sem je to blizoučko: Mezi vinice a váté písky

Na víno jeďte třeba do Petrova. Právě tam najdete luxusně listopadový tichý plácek na přespání v obytném autě. Z parkoviště na 48°53´13.055"N, 17°16´23.036"E u přístaviště na Baťově kanálu Vás mimo sezonu nikdo vyhánět nebude a kdyby přece, hned za vodou je další. Ke sklípkům na Plžích je to sice necelá půlhodinka pěšky, možná se však cestou zpět k mírnému nadýchání čerstvého povětří bude hodit. A když Vám bude zapadat sluníčko podobně jako v době naší návštěvy, spatříte přenádhernou hru měnícího se světla, barev, mraků a vody na pozadí lodiček a technického zařízení přístavu.

 

A kam okolo? Do Strážnice nebo do Skalice, obě městečka mají co nabídnout a to druhé leží dokonce na území devizové ciziny. Vzdálenost obou je od přístavu z Petrova podobná, ani motor Vašeho obytného vozu nezahřejete. Navíc se při jejich prohlídce se od vyhřátého interiéru příliš nevzdálíte.

11/2017

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace