I my jsme jeli v srpnu na dovolenou k Jadranu - Mondsee

Asi jsem se chtěl trochu někomu zavděčit. A pak, co jezdím obytným autem, nějak podvědomně toužím po nějaké velmi spřátelené posádce, která by se mnou, teď už s námi, občas vyrazila. Po téměř roce jsme tentokrát nejeli sami. Jinak si tento z dnešního pohledu absolutní úlet dnes nedokážu vysvětlit.... Do kempu, skoro "do Bibione". Než se rozepíšu, uzavřel jsem sdružený socialistický závazek, nikdy víc :-).

není daleko do: Kolem ledovce pěšky

Zajímavá byla už cesta tam, odjezd v pátek v půl čtvrté odpoledne, abychom jeli spolu. A abychom si tu ucpanou dálnici z Prahy a ještě více ucpanou benešovskou pěkně užili. Už pár let se prsím svou nezávislostí a svobodou a teď tohle :-). Když jsme stáli v té plechové kalvárii, bylo už pozdě kroutit hlavou nad neuváženým rozhodnutím, naopak bylo na čase si přiznat, jak jsem ochoten potlačit své hodnoty jen proto, abych se necítil osamělý nebo vyčleněný. Úžasně mě zklidňovala má úžasná partnerka, užili jsme si to oba MOC :-).

 

Spaní prý kam dojedeme, tedy jsme dojeli k Attersee. Už za tmy, Hani našla na N 47°56’28.3092” E 13°35’47.364” celkem příjemné spaní. I když nás tu stálo hodně a byl tady ruch z večera i z rána. Můj názor je, že štěstí spíš přeje připraveným, nemám rád situace, kdy musím hledat v hodně navštěvované oblasti, za tmy a v nejistotě. Tady se vše podařilo, přesto na to, jak daleko jsme od domova už je těch stresů celkem dost. Jenže to je pořád stejná písnička, dokud věci nezkusím, nemůžu zjistit, zda jsou mi příjemné nebo ne. A to jsem pro ostatní měl a pro sebe chtěl připravit nějaké příjemné cyklopoježdění kolem jezera na druhý den.

 

Kdybychom tady zůstali třeba pár dní, měli bychom tolik úžasných možností. Jenže my "museli" po výletě ještě dojet někam do Itálie, pochopitelně neznámo kam. Protože jsme se nedokázali předem domluvit. Vážně nemám rád tyto situace :-). Nakonec jsem vymyslel taktický ústup. Přejeli jsme k menšímu Mondsee do stejnojmenného městečka a našli místo k celodennímu parkování. Z části prašná a travnatá plocha 47°51´5.841"N, 13°20´51.879"E není sice v mapách označena jako parkoviště, nicméně stálo tu pár aut a polovina z toho obytných. Pak jsme projeli cyklojízdu kolem jezera, pěkných necelých třicet kilometrů z části po cyklotrasách, z části po silnicích. Bohužel v nejhezčí části po silnici dost úzké a dost frekventované. Došlo i na koupačku i na kávičku se zmrzkou, tedy veskrze příjemná záležitost. Jen nějak nechápu, proč tak krásnou a dostupnou oblast vynechávám ze svých cestovních plánů. Nechci se rouhat, tady jsme měli zůstat celý týden místo toho z mého pohledu bláznivého Jadranu.. :-). Jenže to bychom zůstali znovu sami, nesmočili bychom těla v tom nádherném teplém moříčku, neužili bychom si té slasti z přeplněného kempu blízko Bibione....

8/2019

další pokračování výletu: I my jsme jeli v srpnu na dovolenou k Jadranu - údolí řeky Fella

 

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace