I my jsme jeli v srpnu na dovolenou k Jadranu - graduje to v Gradu

Od nádherné řeky Felly už to na pobřeží Jadranu není daleko. Jsem rád za klima v autě, jsem rád za téměř bez potíží v kempu "ukotvené" auto.

Miluji Itálii, dnes však jsem tady poprvé po hodně dlouhé době "v sezóně" a v kempu. Musím se okamžitě přiznat, že pro tento způsob trávení mého volného času nenacházím jediné dobré slovo. Vlastně jedno ano, datum odjezdu. Přeplněné pláže, příšerný přístup do vody, dno porostlé faunou, průzračná voda také vypadá jinak. V kempu snad nejhorší italská restaurace, jakou jsem kdy potkal. Operní árie střídá disko nebo rock, bez televizního zpravodajství se v kempu neobejdeme. Neustále někdo přijíždí nebo vyjíždí, občas i dost natěsno. Střídání národů jak ve smyslu jazyků, tak intenzity hluku nebo nedodržování vytýčených hranic. Děkuji našemu Malibu, že nemusím využívat kempové sociální zařízení ani žádnou přípojku. Při placení služeb mám pocit, že bych spíš za ty čtyři dny tady zasloužil nějakou odměnu já. Kdybych chtěl poděkovat, byla by to lež a odpověď "není zač" za moje poděkování naopak jediná moje pravda. Evidentně je můj názor naprosto menšinový, jinak by tu nebylo tak plno dobrovolně platících ne nízké sumy ve tvrdé euro valutě :-).

předchozí část: I my jsme jeli v srpnu na dovolenou k Jadranu - údolí řeky Fella

 

Grado by bylo pro mě krásným historickým městečkem, kdyby... Nejraději jezdím do Itálie v zimě, po loňské zkušenosti také brzy zjara. Do budoucna se mi to kulatí tak do období říjen až duben, možná ještě květen, uvidíme. V této době bych nejspíš do Grada zavítal rád, s chutí bych městečku dvě hodiny věnoval a další půlden kolovému výletu podél okolních lagun. Zvláště cyklostezka východním směrem se brzy přibližuje Terstu, jeho zálivu a kopcům nad městem. To jsou opravdu krásné pohledy. Další den už bych jel někam dál a rychle bych našel, kam. Večer bych si ještě zašel do restaurace na něco dobrého, všechny ty "pro turisty" by měly zavřeno, tedy by volba byla snadná a jistá. Stejně jako ten přeplněný kemp by nejspíš nebyl přeplněný, by byl také zamčený. Možná by i všechny automaty na výběr parkového byly vypnuty, jak bývá zimním zvykem na jihu téhle krásné země. Tak takhle nějak by se mi v Gradu určitě líbilo.

8/2019

další pokračování: I my jsme jeli v srpnu na dovolenou k Jadranu - samička lekla u Udine

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace