Hodonínská Dúbrava a tichá noc mezi sklípky

Letos se mi povedlo projet se v listopadu na kole po sluncem zalité krajině, jistě, také díky obytnému autu. V podzimní středu Malibu ani přes noc nepřekáželo na 48°56´52.345"N, 17°7´17.805"E zaparkováno mezi novými i staršími vinnými sklípky areálu Šidleny. Mohl jsem je pozorovat i v pozdních hodinách, krajinu prosvětloval svým bledým svitem měsíc.

K výletu jsem vyjel z parkoviště u zámku Milotice, ač v sezoně hlídané, dnes opuštěné a bezplatné. Po žluté značce jsem vyjel na Náklo, kolem plastik a soch připomínajících nejstarší dějiny Moravy jsem jen projel, stál jsem tady už před pár lety. Turistická cesta brzy odbočuje do Vacenovic, já však pokračuji rovně k rozsáhlému lesu severně od Hodonína. Z Ratíškovic ho projíždím po modré, široké vozové cestě často plné písku. Velká část lesa je chráněna národní přírodní památkou Hodonínská Dúbrava, kousek mi bylo dopřáno vidět nedaleko soustavy rybníků u Lužice. Z těch jsem byl naopak trochu zklamán, spíš mi připomínaly nějaké odkalovací nádrže nedalekého možná i lignitového dolu.

 

Tady jsem se napojil na cykloznačku Podluží, v Dubňanech na zelenou turistickou. Mohl jsem využít i cyklotrasu, tentokrát Mutěnickou, průjezd po turistické mi však přišel zábavnější. Značky mě dovedly právě do areálu vinic a sklípků Šidleny, tento způsob vyhledání místa pro nocleh mám asi nejraději. Zbývalo jen sjet do Milotic k zámku pro auto a vrátit se sem prožít tichou a klidnou noc.

11/2021

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 

Komentáře

Nikdo ještě nepřidal komentář. Buďte první!

Nový komentář

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace