Drábské světničky

Vyrazit na Drábské světničky obytným autem s myšlenkou na free camping není úplně snadné.

Ostavné plochy, které se nabízejí pod vrchem Mužský jsou bedlivě sledovány majitelem pozemků. Možná se poučil od svých předků, kteří dali jméno nedalekému skalnímu hrádku. Přestože ani travnaté ani betonové plochy nejsou opatřeny žádnou zákazovou tabulí nebo značkou a parkování osobních vozů je tolerováno, zdejší "dráb" neváhá při zpozorování camperu přijet a upozornit Vás, že si nepřeje Vaše setrvání ani hodinu, natož přes noc. Nemá rád camperisty, taková je jeho volba a my zkusíme být vůči takovým lidem nesoudní. Možná mají špatnou zkušenost.

 

Za zeptání se by nejspíš stál dotaz u obsluhy Penzionu Krásná vyhlídka, jehož parkoviště se vždy na noc vyprázdní, nicméně jednoznačnou odpověď v tuto chvíli neznáme. I tak jedno místečko, odkud můžeme vyrazit na okruh po červené značce po hranách skal, přes hradiště Klamorna, skalní hrádek a později po zelené na skvělý výhledový bod Mužský, najdeme. Tady 50°30´59.747"N 15°2´17.267"E u křižovatky s místní cestou parkuje dost návštěvníků skal, jen je dobré tu být večer, případně ráno včas, aby pro nás ještě zůstalo volné místo. Ráno pak můžeme vyrazit na okruh oblíbený v každém ročním období.

čtěte také: http://www.camper.photo/clanek/po-okraji-ceskeho-raje/?clanekId=121

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace