Bílá města

Představuji si to asi takhle. Když Maurové dobyli území Andalusie a Cordoba se stala hlavním městem tohoto území, mnoho lidí, zvířat a zboží proudilo z a na africké území. Přístav byl na Gibraltaru, zbývala ještě pozemní část trasy.

o Cordobě více zde: http://www.camper.photo/clanek/odborny-vyklad-z-cordoby/?clanekId=147

Tady asi nikdy nebyl úplně klid, proto Maurové začali stavět "bílá města", vždy den pochodu od toho předešlého a den pochodu k tomu dalšímu. Součástí města byl vždy hrad na kopci, často z něj bylo vidět na okolní hrady, mešita, ubytování pohostinství pro cestující i jejich zvířata. Vše pod bezpečnou ochranou hradeb.

 

A tak se od moře za sebe řadí Casares, Gaucín, Algatocín, i dnes je spojuje silnice a výlet po ní je jedním z úžasných počinů při cestě Andalusií. Asi v polovině trasy do Cordoby stála Ronda, největší a nejznámější z bílých měst. Dnes se na ni podíváme jen z uctivé vzálenosti, stejně jako na krásné pohoří Grazalema, na obě místa se ještě vrátíme za hezčího počasí. Trochu vyklepaní zimou se s horami rozloučíme pohledem na rozkvetlou mandloň ve stráni pod Grazalemou.

Na Nový rok 2011 ukazoval palubní počítač v horách nad Rondou teplotu 6°C, dole u moře nechybělo mnoho do dvaceti. Proto ještě pár vyhlídek na kopce i moře a těšíme se na další cesty po téhle nádherné zemi.

1/2011

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace