Alméria, hory, Guadix

Alméria – je hlavním městem nejsevernější stejnojmenné andaluzské provincie obklopené horami polopouštního charakteru.

Je to už dlouho, ne úplně jasné vzpomínky mi už nedovolí sepsat návod na tuhle tour Andalusií. Bylo málo času, málo sebevědomí na to, abychom cestu absolvovali bez odborného doprovodu člověka, který se tu vyznal. Vždycky, když se člověk veze ve vleku někoho jiného, vidí víc, ale vnímá méně, si myslím. Tady to tak bylo. Takže asi proto jen pár obrázků a strohá zeměpisná a historická fakta.

 

Alméria – je hlavním městem nejsevernější stejnojmenné andaluzské provincie obklopené horami polopouštního charakteru. Dominantou města a nejspíš i jediný rozumný důvod zastávky v něm je pevnost Alcazaba.

Guadix – městečko přitahuje turisty svými jeskynním obydlími, ve kterých se dodnes bydlí. Takových míst je v jižním Španělsku dost, ale nikde není jeskynních bytů tolik. Zdejší pískovec je měkký a tedy pro budování takových bytů vhodný, však už zde první lidé žili v období římské nadvlády. Dnes se můžeme projít mezi komíny trčícími ze země, určitě najdeme někoho, kdo nás za malý peníz nechá do svého bytu nahlédnout. Nicméně nejvýznamější památkou města je renesanční kostel, který byl postaven mimo oblast jeskynních bytů.

Ukázat na mapě | Vladi Štekr

 
Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace