Cestopisy

 

Portugalská cesta vrcholí vrcholem

Poslední dva dny výletu na portugalském území jsou prošpikovány zážitky jako špatný špíz, úžasná místa střídají dlouhé přejezdy. Budu-li mít ještě někdy příležitost se do této nádherné země vrátit, rozhodně bych rád viděl severní hory a ještě jednou v klidu procestoval oblast kolem masivu Estrella.

 

 

Za tajemstvím pravěkých kamenů

Z poklidného výletu krásnou zemí se nám najednou tak trochu stává poklus, hlavně ve večerních hodinách. Už dávno jsem si odvykl dojíždět na místa noclehů za tmy, tady se však rozhoduji jinak.

 

Přes pláně jižního Alenteja

I když pobřeží Algave vnímám jako jednu obrovskou komerci, opouštíme je s malou slzičkou v oku. Průvodcem v další cestě nám bude řeka Guadiana, kopírujeme španělsko portugalskou hranici.

 

Jak se liší pohádka a skutečnost na Algarve?

Kdo se vydá putovat po jižním pobřeží Portugalska, měl by vědět jednu celkem důležitou pravdu. Skutečné Algarve vypadá hodně jinak, než to z pohlednic a reklamních fotografií.

 

Silvestr budiž pestr v Sudoeste e Costa Vicentina

Přirodní park Sudoeste e Costa Vicentina. Když jsem plánoval cestu do Portugalska, spatřil jsem první obrázky. Pak jsme na jeho území prožili pár dní a já vnímal podmanivou krásu jeho pobřeží. S odstupem času můžu prohlásit zcela odpovědně. Kdyby z Portugalska mělo zůstat jedno jediné, ať je to, prosím, pobřeží tohoto přírodního parku.

 

Odhalení pravdy v Lisabonu

Blížíme se k Lisabonu, počasí se vylepšuje a nervozita v autě stoupá. Hanička si zatím potají hledá letenky do Prahy. Takhle nějak jsou prý utužovány partnerské vztahy na cestách.

 

Kam obytkou dojet, abych potkal kamarády?

Jsme na cestě šestnáctý den a ještě se nestalo, že bychom nějak významně odpočívali. Pořád někde běháme, něco sháníme, něco řešíme. Dnešek je tedy oddychovka.

 

Ani Aveiro, Coimbru nebo Tomar nesmíš vynechat

Jsou dny, které začínají ránem moudřejším večera. Jeden takový právě přichází k nám, neprší, nefouká, za šedými mraky nesměle vykukuje sluníčko. Spali jsme velmi trhaně a v nepohodě, probudili jsme se pod mostem, i tak energii podnební změny vnímáme velmi zřetelně.

 

Jsme zaplaveni, také portugalskou historií

Prší už třetí den v kuse a nás to v autě úplně nebaví. V noci vítr tolik lomcoval, že jsme museli odpojit alarm, aktivovalo se náklonové čidlo. Ani tak nebylo úplně reálné se dobře vyspat, jako když se při usínání loď převalí přes vlnu.

 

Přírodou severu Portugalska

Stojíme pod hradbami starého hraničního městečka Miranda do Douro, dorazili jsme těsně po setmění, španělský hraniční patník sotva kilometr za dveřmi pojízdného hotelu Malibu. Začíná krápat, to však nic neubírá na kráse osvětleného opevnění a kostela za jeho zdmi. Ačkoliv jsme sem nespěchali, stejně první noc v Portugalsku vnímáme jako mezník.

 

Nalezeno: 10 | Zobrazeno: 1 - 10

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace