Cestopisy

 

Anglie má také svoji riviéru

Anglická riviéra, jinými slovy jižní pobřeží Devonu, byl pro mě při přípravě výletu takový trochu dojezd, oddych po všech těch krásách, které už jsme za dobu prožitou na ostrově spatřili. Navíc oba pobřežní cíle si do plánu cesty prosadila hezčí polovina posádky, pokud nepočítám němé tváře.

 

Přes exmoorská vřesoviště

Přejezd mezi národními parky Dartmoor a Exmoor nám trochu prodloužila zajížďka ke Clovely, jediné obce britského království, jež vybírá poplatek za vstup do jejích ulic. Jak je obec turisticky populární, tak je příjezdová komunikace k ní příšerná. Alespoň ta, kterou nám připravila Sygic online nejrychlejší navigace.

 

Jak v Dartmooru dostat tik do levého oka

Všechno začalo zcela nenápadně v údolním liduprázdném kempu mezi Bucklandem In The Moor a Widecombe tamtéž uprostřed národního parku Dartmoor. Domácí vejce koupená na farmě, k níž kemp přiléhal, jsme snědli už večer, a protože anglické snídaně se nám staly poněkud návykové a obě jmenované vesničky patří k těm nejnavštěvovanějším, rozhodli jsme se posnídat při jejich návštěvě.

 

Kde štěkal pes baskervillský

Táhlý hřeben Dartmooru na nás koketně pokyvoval už při výhledech z nejvyšších partíí Bodminské vysočiny. Někde tam dole údolím prochází hranice mezi hrabstvím Cornwall a Devon. Jak se přibližujeme k národnímu parku, připomínáme si, že právě vřesoviště, táhlé hřebeny a skaliska na jejich vrcholech inspirovala sira Arthura Conana Doyla k sepsání příběhu psa baskervillského.

 

Proč nemusíme jezdit na Stonehenge

Jak by se mohlo zdát, že Cornwall může návštěvníkům nabídnout jen pobřeží, opak je pravdou. Vnitrozemí je tiché, zádumčivé, poněkud hornaté a řídce osídlené, především pak tajemné. Bodminská vysočina.

 

Jak Corwall vydával své podzemní bohatství a z čeho bohatne dnes

Cornwall přelomu 19. a 20. století bohatl především z těžby rud, němým svědkem této už dnes zašlé slávy je městečko St. Just, bývalé centrum měděného a cínového průmyslu.

 

Jak se dobře najíst na samém jihu Anglie

Coverack už je součástí poloostrova Lizard, jehož nejjižnější mys je také nejjižnějším místem staré dobré Anglie. Po klidné noci v kempu u farmy vyrážíme nejprve k zátoce a pláži Kynance Cove, velmi oblíbeného místa místních.

 

Jak v Cornwallu nocovat v obytném autě "na klidno"

Obávám se, že pokud nechce přijít do konfliktu s místními pořádkovými orgány, ani ten nejzarytější příznivec spaní v autě ve volné přírodě se v Cornwallu bez alespoň občasného použítí kempu neobejde. Dobrou zprávou je, že tady v kempech bývá výrazně klidněji než třeba v Čechách.

 

Jak se jezdí obytným autem první dny po Cornwallu

Sjíždíme z trajektu v Plymouthu těsně před soumrakem šťastní z toho, že jsme tady, a vyplašení z toho, jak ježdění po Anglii přežijeme. Myslel jsem si, že se tady jezdí vlevo, jenže pravda je jiná.

 

Nalezeno: | Zobrazeno: 1 -

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace