Cestopisy

 

Cesta do Katalánska poněkud prodloužena

Když jsme loni v půli ledna opouštěli Španělsko po sedmi týdnech, výlet bych směle zařadil na nejvyšší příčky mých cestovních zážitků, bylo mi hodně smutno. Možná právě proto na severu země, v Katalánsku, měla letošní "vánoční" cesta začínat, lednový smutek jsem chtěl nahradit adventní radostí.

 

 

Vzpomínky na Provence 2

Pod Malým Luberonem stojí městečko Menerbes, působiště britského spisovatele Petera Mayle, který velmi neotřele a s lehkým humorem umí popsat běžný život obyčejných Provensálců. Tam se probouzíme do dalšího dne a hned z rána vycházíme na prohlídku městečka.

 

Vzpomínky na Provence 1

Vracíme se z dlouhého krásného výletu Španělskem, jen proto můžu po devíti letech spatřit dálniční ukazatale na Avignon, Arles, Orange, tam někde je i Chateauneuf-du-Pape. Vzpomínky na mnohá místa ihned ožívají, večer si sedám k obrázkům a k sepsání tohoto povídání.

 

Languedocem na jih k moři

Ardeche mě nadchlo, aniž bych to čekal, Cévennes mě nadchly, přestože jsem to čekal. Následující přejezd Languedocu jsem si myslel jako spojení s pobřežím a snad něco uvidíme.

 

Stevenson tu chodil s oslicí, my projeli obytňákem - Cévennes

Po dvou dnech Ardeche ve vánoční cestě pokračujeme do pohoří Cevennes, jeho část je vyhlášena národním parkem. A údolí řeky Tarn by mělo být podle všech indicií krajinářskou lahůdkou.

 

Kamenné vesnice, průzračná řeka a smyslná pochoutka - Ardeche

Už si opravdu nepamatuji, kde jsem to našel. Chtěl jsem pestrý vánoční výlet do jižní Francie, ve svém srdíčku jsem živil naději na teplejší a slunečnější podnebí. Chtěl jsem tam dělat, co rád dělám na jaře, v létě a na podzim u nás. Poznávat krajinu, zemi, život.

 

Adventní oběd u Atlantiku

Přijeli jsme pozdě večer na místo, které jsme si předem našli v městečku Biscarrosse na 44°23´53.399"N, -1°9´58.683"W. Měl jsem nějakou utkvělou představu, že jsme v přírodním parku chránícím Atlantskou dunu a jezera a bažiny za ní.

 

Nalezeno: | Zobrazeno: 1 -

Úvod Výlety Cestopisy Tipy k zastavení Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace