Cestopisy

 

Malé Karpaty - přes tajemné hrady

Až dosud jsme krom samotného jihu poznávali východní úbočí Malých Karpat. Vynechat západní část a sever pohoří by však byla obrovská škoda, čekají nás sice trochu náročnější pěší výlety s větším převýšením, o překrásné výhledy však nebude nouze. A k tomu tajemné zříceniny ještě tajemnějších hradů.

 

Malé Karpaty - vinařské a výhledové

Spěcháme z města do přírody, jen ještě malý moment. Svätý Jur, starobylé městečko se sedm století trvající vinařskou tradicí, městská památková rezervace. První písemná zmínka o něm je z roku 1209 a týká se rozšíření práv už existující osady. Umění místních vinařů bylo příčinou povýšení města na královské svobodné a udělení práva vybudovat hradby v roce 1647. Atmosféru městečku dnes dodávají zachovalé vinařské domy v horní části náměstí. Hledáme místo na zaparkování případně přespání v autě v centru, odstavné plochy jsou malé a nerovné. Jeden nocleh pro jedno až dvě auta však najdeme ve vinicích na 48°14´39.31"S 17°12´12.02"V. Protáhlé náměstí končí ulicí, která křižuje hlavní průtah městem, za ním pak můžeme zaparkovat k prohlídce města.

 

Malé Karpaty - Děvín a Bratislava

Pro karavanisty, kteří preferují rozmanité aktivity při výletech obytnými auty, jsou Malé Karpaty skvělou volbou k prožití pestrých dní. Historie starých hradů, hlavní město Slovenska, výlety na kolech, ochutnávka skvělých malokarpatských vín nebo šplh do prudkých svahů za dalekými výhledy. A při tom si třeba představovat, jak to "tenkrát" mohlo tady být.

Nalezeno: 3 | Zobrazeno: 1 - 3

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace