Cestopisy

 

Tři klenoty Kastilie

Tahle tři města dráždila mé touhy po celou dobu plánování portugalské cesty. Údolí řeky Duero bylo na ní předkrmem, zajíždět však do Salamanci, Avily a Segovie by znamenalo mnoho kilometrů navíc. K nejchutnějším menu však patří i zákusek.

 

Do království dravců

Po zcela propršeném dnu se probouzíme do dne naděje. Slučníko sice obloze ještě nevládne zcela, přesto se už velmi úspěšně pokouší vyhnat mračna dál na východ. Nepříhodnější čas k návštěvě území dravých ptáků...

 

Kudy teče řeka Duero?

Severním Španělskem od východu na západ. Nějakou dobu dělí Portugalsko od Španělska, aby se v Portu stala hlavní dopravní tepnou města, než skončí její pouť v bouřlivém Atlantiku.

 

Ve stopách Peregrinos - Leon a Galicie

Posledním velkým městem na Svatojakubské cestě před Santiagem de Compostela je Leon. Jako svou základnu ho vybudovali Římané v roce 67 před naším letopočtem a do 3.století se vyvinul v politické centrum severozápadní části Iberského poloostrova. V roce 996 ho zničili Maurové, ale pod jejich nadvládou dlouho nezůstal. Už král Alfons V., který zemřel v roce 1027, ho vybudoval znovu. V 10. - 12. století byl Leon centrem království, které sahalo od Atlantiku až k francouzské řece Rhoně. O svůj vliv město přišlo v roce 1230, kdy bylo království Leon spojeno s Kastilií a hlavním střediskem tohoto spolku se stal Burgos.

 

Ve stopách Peregrinos - Kastilie

Nedaleko města Logroňo, u jezera na souřadnicích 42°26´59.36"S -2°30´3.99"Z postávají i místní camperisti, přijíždíme sem pozdě odpoledne, všude je tu živo a hlučno. Okolo malé přehrady je hodně zeleno, v lesíku s parkovou úpravou lidé využívají místa připravená na grilování a piknik. Přesto zde večer zůstáváme téměř sami, zvláště ve víkendových dnech se situace pravidelně opakuje. Chceme jezero objet na kolech, tedy by bylo dobré si ráno přivstat, s tím však máme malé potíže :-). Stezka je velmi dobře sjízdná, později dopoledne už přeplněná místními obyvateli.

 

Ve stopách Peregrinos - Navarra

Saint Jean Pied de Port, tady to pro mnoho lidí začíná. V městečku se už v raném středověku setkávaly tři ze čtyř nejvýznamnějších větví svatojakubských cest do Santiaga de Compostela. Právě odtud se na trasu vydává mnoho Peregrínos, poutníků označených bílou mušlí na batozích. Cestu lze absolvovat i na kolech, my ve stopách poutníků putujeme obytným autem.

 

Nalezeno: 6 | Zobrazeno: 1 - 6

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace