Cestopisy

 

I my jsme jeli v srpnu na dovolenou k Jadranu - samička lekla u Udine

Dnes nemůžu dospat a nevím, zda je to bujícím ekzémem na rukou i krku nebo touhou po jakémkoliv pohybu, hlavně pryč z kempu. Tedy ony spolu zaručeně obě ty věci souvisí... Obvykle se mi z cest domů moc nechce, odtud se však vyloženě těším.

 

I my jsme jeli v srpnu na dovolenou k Jadranu - graduje to v Gradu

Od nádherné řeky Felly už to na pobřeží Jadranu není daleko. Jsem rád za klima v autě, jsem rád za téměř bez potíží v kempu "ukotvené" auto.

 

I my jsme jeli v srpnu na dovolenou k Jadranu - údolí řeky Fella

Překrásně jsem snad pochopil jeden ze základních požadavků, které si předložím každou příští cestu bez ohledu na to, zda jedeme ve skupině posádek nebo sami. Když b) se zdá být pravdě podobnější variantou... nějak nám to víc vyhovuje... Bez předem jasného plánu ani ránu.

 

Toskánské jaro 2

Při svých minulých cestách Štěpánka s Ondrou objevili zajímavý poloostrov vybíhající do moře na jihu Toskánska nedaleko městečka Orbetello. A luxusní místo ke spaní na 42°28´3.699"N, 11°11´14.649"E. Ve stínu pinií, pár desítek metrů k moři, blízko silnice a přesto poměrně stranou, koncem března parkovací automat stále přikrytý slušivým šedým oblečkem.

 

Toskánské jaro 1

Říkají, že tok řeky neurychlíš. Když se Ti však zda být už zima dlouhou, nastartuj s jejím blížícím se koncem obytné auto a odjeď do středomoří. Díky předjarní cestě do Toskánska víme, že takový počin příchod jara do našeho života uspíšit může.

 

Trani, Barletta, Lucera

Kdyby bylo léto, po projížďce národním parkem Alta Murgia už bychom nejspíš padali únavou, ale protože máme krátce po novém roce a zdejší teploty ne příliš odpovídají zeměpisné poloze místa, není od věci se ještě trošku "ohřát" na pobřeží. K tomu nám báječně poslouží tři historická města, Trani a Barletta na pobřeží, Lucera zase trochu ve vnitrozemí. 

Historická Matera a národní park Alta Murgia

Při návštěvě tohoto koutu Itálie nesmíme vynechat kultovní město Matera vyhlášené do skal tesanými obydlími, která tvořila ještě počátkem minulého století jednu celou městskou čtvrť obývanou místní chudinou.

 

Půvabné Ostuni a oblast domků trulli

Jedním z nepůvabnějších městeček jižní Itálie je Ostuni. I proto v době vánočních svátků (v Itálii končí až svátkem Tří králů) je parkoviště 40°43´57.26"S 17°34´51.75"V, nejvhodnější pro přespání i prohlídku starého města, ve večerních hodinách beznadějně ucpané. Sem je prostě třeba přijet dopoledne.

 

Vánoční Gargano

Prožít Vánoce a Nový rok ve středomoří je skvělá volba. Den je tady delší, víc svítí sluníčko a teploty zpravidla vystupují alespoň přes den někam ke dvouciferným hodnotám.

 

Přímořská městečka a nad nimi hory

Pomalý postup pobřežím Tyrhenského moře od masivu Circeo dále na jih k Neapoli je ozdoben jako perlovým náhrdelníkem malými městečky,

 

Národní park Circeo

Jestliže lid Ninfy byl nucen opustit svá obydlí, protože z okolních bažin hmyz roznášel smrtelnou malárii, naopak bažiny žily svým životem divoké přírody až do doby jejich vysušení.

 

Ninfa a Sermoneta

Ninfa a Sermoneta - tato dvě lidmí obývaná sídla nenajdeme ani v nabídkách místních cestovních kanceláří, i více než tisíci stránkový tištěný průvodce o Itálii se o nich zmiňuje jen letmo.

Nalezeno: 12 | Zobrazeno: 1 - 12

1

Úvod Výlety Cestopisy Tipy a zajímavosti Příběhy Kontakt Přihlásit se Nová registrace

Speciální nabídka!

Dobrý den,
jsme potěšeni, že vás zaujal obsah našich webových stránek.

Máte-li zájem být informován(a) o novinkách a změnách na webu, můžete se registrovat,
rádi vám jednou měsíčně pošleme zprávu o nových článcích.

Registrovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace